Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 07:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W piątek 30.09.2022 roku KANCELARIA BĘDZIE NIECZYNNA.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter inwestycyjny – w całości przeznaczona na spłatę zobowiązań związanych z III etapem remontu naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 20., a od przyszłego tygodnia Róża 14.
  • We wtorek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża.
  • W środę obchodzimy święto św. Wawrzyńca.
  • W sobotę 13 sierpnia wspominamy kolejne objawienie fatimskie. W tym dniu zapraszamy na Eucharystię o godz. 17:00, a po niej na nabożeństwo fatimskie zakończone procesją wokół kościoła.
  • W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – patrona energetyków. Z tej okazji o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, pracowników, rencistów i emerytów Elektrowni Łaziska oraz wszystkich ++ z tego środowiska. Do modlitwy zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  • W niedzielę o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżonków obchodzących w 3 kwartale tego roku swoje jubileusze małżeńskie. Dane prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 21 sierpnia – zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd pielgrzymów o godz. 06:30 sprzed głównej bramy cmentarza.
  • Nasza parafia organizuje drugą część wakacyjnych półkolonii dla dzieci i młodzieży w terminie od 22 do 24 sierpnia. W programie: Eucharystia, drugie śniadanie oraz wycieczki do ciekawych miejsc (m.in. Wieliczka, Brenna). Koszt jednego dnia to 20 zł od osoby. Pozostałą część pokrywa parafia ze środków zebranych podczas Festynu Parafialnego. Szczegółowy plan półkolonii jest do odbioru w kancelarii. Zapisy również w kancelarii w godzinach urzędowania, liczba miejsc ograniczona.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Sławomir Leśniewski, śp. Edeltrauda Szafrańska, śp. Urszula Bebko
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Menu