Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczymy na bieżące funkcjonowanie parafii.
  • Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16:00.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 34., a od przyszłego - Róża 35.
  • W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i wiekiem osłabionych parafian. Od tego miesiąca chorych będzie odwiedzać tylko 3 kapłanów. Ks. Łukasz w soboty posługuje w Sądzie Biskupim. W związku z tą zmianą godziny odwiedzin mogą ulec wydłużeniu. Chorych prosimy zgłaszać telefonicznie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci. Nauki dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
  • Trwają zapisy na Rekolekcje parafialne w Brennej od 15 do 17 października. Szczegółowy plan znajduje się na stronie internetowej i w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • 30 września upłynie termin na dopełnienie formalności w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spis powszechny jest obowiązkowy dla każdego. Dla osób, które jeszcze nie dopełniły obowiązku spisowego, w niedzielę 26 września br. będzie możliwość spisania się podczas dyżuru rachmistrzów w naszym domu katechetycznym w godzinach od 08:00 do 13:00. W celu wypełnienia formularza spisowego należy przygotować numery PESEL wszystkich osób wspólnie zamieszkujących.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” jak i innej prasy katolickiej.
  • OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: od 1 lipca 2021 roku ZUS przejął realizację rządowego programu „Dobry Start”. Osoby, które chcą pobrać 300 zł na szkolną wyprawkę, mogą złożyć wniosek jedynie w formie elektronicznej. Możliwe to jest przez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną oraz portal Empatia. Aby ułatwić mieszkańcom gminy to działanie – pracownicy ZUS pojawią się w Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych przy ul. Energetyków 5 z mobilnym punktem. Dyżur odbędzie się 21 września 2021 r. (wtorek) od godz. 09:00 do 12:00. Pracownicy ZUS pomogą złożyć wniosek o 300+, założą profil na PUE, pomogą aktywować Polski Bon Turystyczny. Zainteresowane osoby muszą zabrać na spotkanie: dowód osobisty, telefon, adres mailowy, numery PESEL dzieci oraz numer rachunku bankowego.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Mirosław Szymanowski, śp. Henryk Kurpas,
śp. Grażyna Biedrawa, śp. Andrzej Gruchlik
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu