Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dzisiejsza kolekta ma charakter inwestycyjny - w całości przeznaczona na remont naszego kościoła. Za każdy Wasz dar składany w kościele, przelewem bankowym i przy innych okazjach składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ofiary przyszłej niedzieli przekażemy na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach, a w odpowiedzi na apel Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dzisiaj przed kościołem po każdej Mszy św. zostanie zebrany dar na pomoc dla cierpiącego ludu afgańskiego. Ofiary zbierają członkowie Zespołu Charytatywnego.
 • Zapraszamy dziś na nieszpory maryjne na godz. 16:00.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 33., a od przyszłego - Róża 34.
 • W poniedziałek 13 września wspominamy kolejne objawienie fatimskie. W związku z tym zapraszamy o godz. 18:00 na Eucharystię, a po niej na uroczyste nabożeństwo różańcowe, które zakończymy procesją wokół kościoła.
 • We wtorek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do przyozdobienia domowych oraz przydrożnych krzyży. Zapraszamy na wieczór modlitewny „Per Crucem ad Lucem – przez Krzyż do Światła”. Początek o godz. 17:15. Najpierw wprowadzenie Krzyża, różaniec, Msza św. o godz. 18:00, a po Mszy św. rozważanie stacji Drogi Krzyżowej.
 • W środę przypada wspomnienie NMP Bolesnej – to święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Członkowie mogą w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy do Adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 07:15, a także po Mszy wieczornej do godz. 20:00.
 • Wyjazd członków Żywego Różańca do Częstochowy i Piekar Śl. w środę o godz. 07:00 z parkingu przy sklepie „Pod Skrzydłami Anioła”.
 • Rodziców pragnących rozpocząć przygotowanie swoich dzieci do wczesnej Komunii zapraszamy na spotkanie wraz z dziećmi w czwartek o godz. 17:00 do Domu Katechetycznego.
 • Również w czwartek zapraszamy członków miejskiego dziecięcego Zespołu „Radość” na pierwsze spotkanie muzyczne o godz. 17:00. Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych. Spotkanie odbędzie się w „Kawiarence” probostwa (wejście od ulicy Spokojnej).
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca - dzień poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Ze względu na ślub w naszym kościele o godz. 15:00 zapraszamy do indywidualnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w naszych domach.
 • W sobotę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, głównego patrona Polski, a także patrona młodzieży. Pamiętajmy o młodych w naszych modlitwach.
 • Ruszyły zapisy na Rekolekcje parafialne w Brennej od 15 do 17 października. Szczegółowy plan znajduje się na stronie internetowej i w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Chór „Echo” zaprasza wszystkich chętnych, którzy lubią uwielbiać Boga śpiewem, na próby w poniedziałki o godz. 16:00 i środy o godz. 17:00 do Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych (sala 25). Niech św. Cecylia wspiera to piękne dzieło.
 • Jak co roku nasza parafia włącza się w akcję misyjną: Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja ta pozwala na oczyszczenie naszych domów z elektrośmieci. W tym roku wspieramy Kościoły na Wschodzie. Od poniedziałku do środy będziemy mogli oddać zbędny sprzęt na placu probostwa obok garaży w godz. od 08:00 do 12:00 (w razie konieczności także w późniejszych godzinach). Prosimy o nieskładanie sprzętu wielogabarytowego typu lodówki, zmywarki, pralki czy zamrażarki.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” jak i innej prasy katolickiej. U ministrantów jest także dostępne specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” – „Gość Extra”. Numer jest poświęcony dzisiejszym nowym błogosławionym Kościoła: Prymasowi Tysiąclecia i Matce Róży Czackiej. Cena numeru to 10 zł.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:
śp. Urszula Pyka
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Menu