Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Przed kościołem po Mszy św. można złożyć dar dla ofiar powodzi w kraju i za granicą. Ofiary przekażemy za pośrednictwem Caritas. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter inwestycyjny, w całości zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów II etapu remontu naszego kościoła.
  • Dziś rozpoczynamy sierpień, miesiąc w którym Kościół wzywa do trzeźwości. Zapraszamy do abstynencji od napojów alkoholowych.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 26, a od przyszłego tygodnia Róża 27.
  • W poniedziałek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu czyli przyjmą komunię świętą i będą wolni od jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  • Uczestników pielgrzymki do Fatimy zapraszamy na ostatnie przed wyjazdem spotkanie organizacyjne we wtorek 3 sierpnia o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym.
  • W czwartek 5 sierpnia swoje urodziny obchodzi ksiądz Proboszcz Grzegorz. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18:00 (będzie ona także transmitowana). Do modlitwy zapraszamy wszystkich parafian.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe: w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 07:15, a o godz. 07:45 nabożeństwo powołaniowe, w piątek o godz. 07:30 nabożeństwo ku czci NSPJ, a w sobotę o godz. 07:15 nabożeństwo pierwszo-sobotnie z różańcem i rozmyślaniem.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżonków obchodzących w trzecim kwartale tego roku swoje jubileusze małżeńskie. Dane prosimy składać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę kobiet do Matki Bożej Piekarskiej w niedzielę 22 sierpnia – zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 20 zł.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Henryk Pawłowski, śp. Andrzej Pukocz, śp. Barbara Czech

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarła także śp. Zuzanna Wojciech (74 lata), siostra księdza Jacka Wojciecha, emerytowanego proboszcza naszej parafii.
Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 2 sierpnia o godz. 10:00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wyrach.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu