Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo dziękujemy również tym wszystkim, którzy swoje wsparcie materialne przekazują poprzez przelewy na parafialne konto. Ofiarę przyszłej niedzieli przekażemy na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
 • Dziś wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Warto pamiętać o modlitwie do św. Krzysztofa podczas wakacyjnych podróży, prosząc Go o opiekę i szczęśliwy powrót do domu. Po każdej Mszy św. błogosławimy samochody i wszystkich kierowców. Jeden z kapłanów będzie błogosławił samochody przy wyjeździe z kościelnego parkingu, a drugi przy głównej bramie cmentarza – przy sklepiku „Pod skrzydłami Anioła”.
 • Dziś też przeżywamy I Światowy Dzień Dziadków i osób starszych, który ustanowił papież Franciszek. Chcemy polecać ich w modlitwie w czasie specjalnego nabożeństwa o godz. 16:00 w naszym kościele. Zaś po nim wszystkie babcie, dziadków i osoby starsze zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole do salek katechetycznych.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 25., a od przyszłego tygodnia Róża 26.
 • Spotkanie Róż Różańcowych od 32 do 42 i męskich nr 52 i 53 odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca sierpnia po Mszy św. porannej.
 • Pragniemy poinformować, że osoby, które praktykują pierwsze soboty miesiąca, a nie mogą być w kościele z różnych ważnych przyczyn w sobotę, mogą ofiarować komunię świętą wynagradzającą w niedzielę. W ten sposób utrzymuje się praktykę pierwszych sobót.
 • W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy jedynie w sytuacjach losowych i bardzo pilnych.
 • W czwartek 29 lipca w godzinach od 11:00 do 14:00 na tarasie Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych czynny będzie Punkt Konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Pracownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego odpowiadać będzie na pytania dotyczące programu związanego z możliwością pozyskania dofinansowania do inwestycji termo-modernizacyjnych.
 • Tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego”.
 • Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria i klasztory, pamiętajmy godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia „dress code” dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki „dress code” obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

W minionym tygodniu odeszły do Pana:

śp. Teresa Piszczek, śp. Łucja Ucka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu