Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 07:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W piątek 30.09.2022 roku KANCELARIA BĘDZIE NIECZYNNA.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ten sam cel.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 24., a od przyszłego tygodnia Róża 25.
  • W poniedziałek swoje urodziny obchodzi ks. prof. Henryk Krzysteczko. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia: niech dobry Bóg obdarza Go swoimi łaskami, a Matka Boża Królowa Różańca Świętego ma Go w swojej opiece. Życzymy również zdrowia oraz wytrwałości w posłudze w naszej parafii, a w szczególności mieszkańcom Brady. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w kaplicy na Bradzie w poniedziałek o godz. 17:00.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15:00 udzielimy sakramentu Chrztu św. naszym najmłodszym dzieciom oraz będziemy modlić się za roczne dzieci. Nauki dla rodziców i chrzestnych odbędą się w piątek o godz. 19:00 w kościele.
  • Również w przyszłą niedzielę wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w sobotę po Mszy św. wieczornej i po każdej Mszy św. w niedzielę będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne i udzielać błogosławieństwa kierowcom. Ofiarowany dar pieniężny pomoże polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
  • W najbliższą niedzielę będziemy również przeżywać I Światowy Dzień Dziadków i osób starszych, który ustanowił papież Franciszek. Chcemy polecać ich w modlitwie w czasie specjalnego nabożeństwa o godz. 16:00 w naszym kościele. Zaś po nim zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole do salek katechetycznych.
  • Od 26 do 30 lipca kancelaria parafialna będzie nieczynna. Prosimy o załatwienie wszystkich spraw w bieżącym tygodniu.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Jan Wajroch, śp. Elżbieta i Adolf Szyszka,
śp. Aniela Leśnik, śp. Karol Kantor
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów życzymy opieki Opatrzności Bożej i wstawiennictwa naszej patronki - Królowej Różańca Świętego.

 

Menu