Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Dzisiejsza kolekta ma charakter inwestycyjny, w całości zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów II etapu remontu naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie parafii.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 23, a od przyszłego tygodnia Róża 24.
  • We wtorek, 13 lipca, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. fatimska o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników. Po Mszy św. różaniec zakończony procesją wokół kościoła.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 w kościele. W tym dniu obchodzimy również wspomnienie MB z Góry Karmel.
  • Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjne półkolonie dla dzieci i młodzieży w terminie: od 11 do 13 sierpnia i od 16 do 18 sierpnia, organizowane przez naszą parafię. Zapisy w zakrystii przed każdą Mszą św. i po Mszach św.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii szlakiem objawień maryjnych, w dniach 13-22 września. Można zapisać się w kancelarii od razu wpłacając zaliczkę w wysokości 1000 zł. Szczegóły u ks. Doriana.
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Łaziskach Górnych stara się o tzw. podwórko NIVEA. Inwestycja dla dzieci warta 250 000 zł. może stanąć w naszym mieście jeśli szkoła znajdzie się w pierwszej piątce starających się instytucji. Głosować na szkołę można za pośrednictwem internetu. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz na parafialnym facebooku.
  • Na prośbę Komisarza Spisowego w Łaziskach Górnych przypominamy obowiązku dokonania spisu powszechnego drogą internetową, przez telefon lub w Urzędzie Miasta.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in.: o pielgrzymkach do Częstochowy. Są tam także wypowiedzi naszych parafian, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę w tym roku; o tym jak ważne są reguły w codzienności, a także o aniołach, byciu dzieckiem i czytaniu znaków oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Na czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów życzymy opieki Opatrzności Bożej i wstawiennictwa naszej patronki - Królowej Różańca Świętego.

Menu