Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Śląskie Seminarium Duchowne. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter inwestycyjny, w całości zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów II etapu remontu naszego kościoła.
 • Przypominamy, że w czasie wakacyjnym nabożeństwa popołudniowego w niedzielę nie będzie.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 22, a od przyszłego tygodnia Róża 23.
 • We wtorek , 6 lipca, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich chorych w naszych modlitwach. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Msza św. o godz. 11:00.
 • Z uwagi na czas urlopowy ostatniej wpłaty za pielgrzymkę do Fatimy można dokonać w kancelarii parafialnej do 6 lipca włącznie. Po tym terminie wpłat można dokonywać wyłącznie bezpośrednio na konto biura podróży.
 • Nasza parafia organizuje wakacyjne półkolonie dla dzieci i młodzieży w terminie: od 11 do 13 sierpnia i od 16 do 18 sierpnia. W programie: codzienna Eucharystia, gry i zabawy, drugie śniadanie, oraz wycieczki do ciekawych miejsc. Szczegóły pojawią się na plakacie, ulotkach oraz stronie internetowej parafii. Liczba miejsc ograniczona. Uczestnik płaci 30 zł, drugą połowę pokrywa nasza parafia z kolekt I-piątkowych. Płatne przy zapisie w zakrystii. Zapisy możliwe już od dziś. Przy zapisie zainteresowani otrzymają formularz zgody
  do wypełnienia. Należy je zwrócić w zakrystii. O zakończeniu poszczególnych dni będziemy informowali na rozpoczęcie każdego dnia półkolonii.
 • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii szlakiem objawień maryjnych, w dniach 13-22 września. Można zapisać się w kancelarii od razu wpłacając zaliczkę w wysokości 1000 zł. Szczegóły u ks. Doriana.
 • Szkoła Podstawowa nr 3 w Łaziskach Górnych stara się o tzw. podwórko NIVEA. Inwestycja dla dzieci warta 250 000 zł. może stanąć w naszym mieście jeśli szkoła znajdzie się w pierwszej piątce starających się instytucji. Głosować na szkołę można za pośrednictwem internetu. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz na parafialnym facebooku.
 • Na prośbę Komisarza Spisowego w Łaziskach Górnych przypominamy obowiązku dokonania spisu powszechnego drogą internetową, przez telefon lub w Urzędzie Miasta.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.


W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Barbara Lichota, śp. Ginter Donnerstag, śp. Andrzej Banach
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu