Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Gościmy dziś w naszej parafii o. Dominika Ochlaka – Misjonarza Oblata, który opowie nam o przygotowaniu do Wolontariatu Misyjnego, Festiwalu Życia oraz innych inicjatywach dla młodzieży na Śląsku, które prowadzi Oblackie Centrum Młodzieży. Po Mszach świętych będzie można nabyć książki z wypraw rowerowych z młodymi i wesprzeć to dzieło materialnie.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Śląskie Seminarium Duchowne.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Pragniemy poinformować, że w czasie wakacyjnym nabożeństwa popołudniowego w niedzielę nie będzie.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 21, a od przyszłego tygodnia Róża 22.
 • We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską tzw. świętopietrze.
 • W środę wyjeżdżamy na Apel Jasnogórski i czuwanie zakończone Mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 18:00 spod sklepu „Pod Skrzydłami Anioła” przy cmentarzu, koszt to 25 zł – są jeszcze wolne miejsca, zapisy trwają do poniedziałku. Zachęcamy, by udawać się do Częstochowy również indywidualnie, swoimi samochodami. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie u tronu Królowej Polski.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe: w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 7:15 a o godz. 07:45 nabożeństwo powołaniowe, w piątek o godz. 07:30 nabożeństwo ku czci NSPJ, a w sobotę o godz. 07:15 nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem i rozmyślaniem.
 • W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Róż Różańcowych od nr 21 do 31.
 • W czasie wakacji w parafii będzie obecnych tylko 2 księży. Prosimy, by uwzględnić to, planując spowiedź sakramentalną, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca.
 • Nasza parafia organizuje wakacyjne półkolonie dla dzieci i młodzieży w terminie: od 11 do 13 sierpnia i od 16 do 18 sierpnia. W programie: codzienna Eucharystia, gry i zabawy, drugie śniadanie, oraz wycieczki do ciekawych miejsc. Szczegóły pojawią się na plakacie, ulotkach oraz stronie internetowej parafii. Liczba miejsc ograniczona. Uczestnik płaci 30 zł, drugą połowę pokrywa nasza parafia z kolekt I-piątkowych. Płatne przy zapisie w zakrystii. Zapisy możliwe już od dziś. Przy zapisie zainteresowani otrzymają formularz zgody do wypełnienia. Należy je zwrócić w zakrystii. O zakończeniu poszczególnych dni będziemy informowali na rozpoczęcie każdego dnia półkolonii.
 • Przypominamy o wpłacie ostatniej raty na pielgrzymkę do Fatimy do dnia 29 czerwca włącznie, w kancelarii parafialnej lub przelewem bankowym z podaniem tytułu wpłaty.
 • Z radością pragniemy poinformować, że nasi parafianie – rodzina z Brady: Dorota i Jan Anderkowie zostali ustanowieni parą diecezjalną Domowego Kościoła. Z oazą rodzin związani są od 14 lat. Do ich zadań należeć będzie m.in. koordynowanie pracy kręgu diecezjalnego, organizowanie oaz rekolekcyjnych dla rodzin. Ich kadencja potrwa trzy lata. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i światła Ducha Świętego na czas tej posługi!
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.

Na czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów życzymy opieki Opatrzności Bożej i wstawiennictwa naszej patronki - Królowej Różańca Świętego.

                                      

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Antoni Panasz, śp. Lubomir Małczak, śp. Henryk Palka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu