Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ten sam cel.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 20, a od przyszłego tygodnia Róża 21.
 • W związku z zakończoną działalnością dziecięcego zespołu artystycznego Radość działającego przy MDK w Łaziskach Górnych pragniemy spróbować reaktywować taki zespół na gruncie parafialnym. Zapraszamy chętne dzieci w wieku od 6 lat ze swoimi rodzicami na spotkanie organizacyjne w Domu Katechetycznym w poniedziałek o godz. 19:00.
 • Dobiega końca praktyka duszpasterska kleryka Tomasza. Naszą wdzięczność za czas Jego posługi wyrazimy na Mszy św. w środę o godz. 18:00, polecając Bożej Opatrzności dalszą Jego drogę życia i rozeznawanie kapłańskiego powołania.
 • W środę o godz. 19:00 do domu katechetycznego zapraszamy wszystkich, którzy zainteresowani są wrześniową (13-22.09.2021) pielgrzymką szlakiem objawień maryjnych Francji i Hiszpanii na spotkanie z przedstawicielem biura podróży. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt pielgrzymki to 3000 zł. Szczegóły u ks. Doriana.
 • W czwartek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Z tej okazji Burmistrz Miasta Łaziska Górne Aleksander Wyra wraz z duszpasterzami łaziskich parafii zaprasza wszystkich mieszkańców na doroczną Mszę św. plenerową, która sprawowana będzie na Wierzysku o godz. 17:00.
 • W piątek o godz. 16:30 odprawimy Mszę św. w intencji uczniów, nauczycieli i dyrekcji wszystkich szkół i przedszkoli z podziękowaniem za obfitość Bożych łask w kończącym się roku szkolnym i katechetycznym z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą na czas wakacji i urlopów. Zapraszamy do modlitwy. Od godziny 16:00 będzie możliwość skorzystać z sakramentu pokuty.
 • W sobotę z posługą duszpasterską odwiedzimy naszych chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • W sobotę wyrusza Łaziska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd. O godz. 8:00 Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Od godziny 7:30 składanie bagażu. Przypominamy pątnikom, że trzeba wziąć ze sobą karimaty i śpiwory. Osoby, które chcą jechać autokarem na Apel Jasnogórski i czuwanie zakończone Mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu z 30.06/1.07 mogą zapisać się w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 18:00, koszt to 25 zł.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odprawimy Mszę św. z udzieleniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci. Nauki przed chrztem w piątek o godz. 19:00 w kościele.
 • W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne dla kapłanów do odprawienia w czasie wakacyjnym, poza parafią.
 • Po dłuższej przerwie od poniedziałku wznawia swoją działalność były sklep „Znicz”, który teraz będzie nosił nazwę „Pod skrzydłami Anioła”. Można w nim nabyć wieńce i wiązanki pogrzebowe, stroiki, kompozycje nagrobkowe, znicze, artykuły dekoracyjne, dewocjonalia oraz bukiety i wiązanki okolicznościowe. Zapraszamy dzisiaj – wyjątkowo w niedzielę - po każdej Mszy św. do odwiedzenia sklepiku. Liczymy na to, że stanie się on przyjaznym miejscem dla wszystkich odwiedzających cmentarz i parafialny kościół.
 • Arcybiskup Wiktor Skworc przyznał kolejny medal Pro Christi Regno. Jest to wyróżnienie za zasługi w dziele budowania Królestwa Bożego w Archidiecezji Katowickiej. Nagrodzony medalem został Pan Stanisław Braszczok. Medal został wręczony podczas uroczystości odpustowej w kaplicy na Bradzie. Pan Stanisław jest związany z kaplicą św. Brata Alberta od chwili jej poświęcenia w 1991 roku, a nawet wcześniej kiedy trwało jej urządzanie. Niestrudzony gospodarz wspierający poszczególnych kapłanów w trosce o to święte miejsce. Zatroskany o popularyzowanie historii kaplicy i wszystkiego co związane ze społecznością parafii zlokalizowanej wokół kaplicy na Bradzie. Gorliwie towarzyszy kapłanowi podczas obchodu chorych. Osoba o nienagannym życiu religijnym i moralnym. 60 lat przeżył w sakramentalnym małżeństwie. Gratulujemy i dziękujemy za dar czasu i pięknej posługi na chwałę Boga i Kościoła świętego.
 • W związku ze zwiększeniem liczby uczestników liturgii w kościele i odwołaniem dyspensy pragniemy poinformować, że zakończyliśmy codzienną transmisję Mszy świętej z naszego kościoła. Wychodząc naprzeciw naszym chorym i starszym wiekiem parafianom, pragniemy pozostać przy transmisji środowego nabożeństwa ku czci Królowej Różańca Świętego o godz. 17:30 i wieczornej Mszy św., a także Mszy św. w niedzielę o godz. 10:00.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Zdzisław Dragan, śp. Helena Bugaj
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu