Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dzisiejsza kolekta ma charakter inwestycyjny – w całości jest przeznaczona na pokrycie kosztów remontu naszego kościoła. Za każdą ofiarę – złożoną w kościele jak i za pomocą przelewu bankowego – składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie parafii.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne, a o godz. 17:00 celebrować będziemy Mszę św. fatimską o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników. Po Mszy różaniec zakończony procesją wokół kościoła.
 • Do końca czerwca (za wyjątkiem środy) o godz. 17:15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy modlitwę różańcową i litanię do Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku różaniec prowadzi Róża 17., zaś w przyszłym tygodniu Róża 20.
 • W poniedziałek w Domu Katechetycznym rozpoczyna się kolejny Kurs Przedmałżeński zwieńczony niedzielnym Dniem Skupienia. Zapraszamy zainteresowanych narzeczonych.
 • W czwartek, we wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, obchodzimy uroczystość odpustową w Kaplicy na Bradzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 16:30 w kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej o godz. 17:00 uroczysta Msza święta.
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia do kościoła na godz. 15:00.
 • W kancelarii można zapisywać się na wyjazd autokarem na nocne czuwanie do Częstochowy z 30 czerwca na 1 lipca. Wyjazd zaplanowano na godz. 18:00. Koszt 25 zł od osoby.
 • Burmistrz Miasta Łaziska Górne Aleksander Wyra wraz z duszpasterzami łaziskich parafii zaprasza wszystkich mieszkańców na doroczną Mszę św. plenerową z okazji Narodzenia św. Jana Chrzciciela, która sprawowana będzie w czwartek 24 czerwca o godz. 17:00 na łaziskim Wierzysku.
 • Uczestników parafialnej pielgrzymki do Fatimy w sierpniu prosimy o wpłatę ostatniej raty do końca czerwca. Można to uczynić w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto parafii z podaniem tytułu wpłaty: Fatima 2021.
 • W związku z luzowaniem obostrzeń dotyczących liczby uczestników Mszy św. nie będzie już niedzielnej komunii pozamszalnej dla uczestniczących w liturgii poprzez Internet. Zapraszamy na niedzielną Eucharystię do kościoła, a chorym przypominamy o możliwości zaproszenia z komunią nadzwyczajnego szafarza komunii św. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
 • W związku z zakończoną działalnością dziecięcego zespołu artystycznego Radość działającego przy MDK w Łaziskach Górnych pragniemy spróbować reaktywować taki zespół na gruncie parafialnym. Zapraszamy chętne dzieci w wieku od 6 lat ze swoimi rodzicami na spotkanie organizacyjne w Domu Katechetycznym 21 czerwca (poniedziałek) o godz. 19:00.
 • Wydział Teologiczny UŚ planuje otwarcie kolejnej edycji Studiów Podyplomowych Teologiczno-Katechetycznych oraz Studiów Podyplomowych Katechezy Przedszkolnej. Słuchaczami studiów mogą zostać nauczyciele wszystkich przedmiotów szkolnych, posiadający wykształcenie magisterskie wraz z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwenci cztero-semestralnych studiów uzyskają kwalifikacje do nauczania religii w liceach ogólno-kształcących, technikach, szkołach podstawowych i w przedszkolach, zaś absolwenci dwusemestralnych studiów do nauczania religii w przedszkolach . Studia zostaną uruchomione od października 2021 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odszeszli do Pana:

śp. Jacek Powyszyński, śp. Marek Nieradzik

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu