Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby Wydziału Teologicznego UŚ. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter inwestycyjny – w całości zostanie przeznaczona na remont naszego kościoła.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.
 • 11 czerwca różaniec prowadzi Róża nr 18., a od przyszłego tygodnia Róża 17.
 • Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 17:30, wraz z procesją dookoła kościoła.
 • Od poniedziałku (7 czerwca) Msze św. poranne w tygodniu będziemy odprawiać o godz. 08:00. W związku z tym godziny pracy kancelarii parafialnej w poniedziałki i czwartki ulegają zmianie - kancelaria będzie czynna w tych dniach po Mszy porannej od ok. godz. 08:45 do 11:00. W pozostałe dni godziny pozostają bez zmian.
 • W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada 100. rocznica poświęcenia się Sercu Jezusowemu przez Episkopat Polski. Ten akt chcemy ponowić i poświęcić Sercu Jezusowemu naszą wspólnotę parafialną. Zapraszamy na uroczystą modlitwę. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18:00 Msza św., a po niej nabożeństwo z procesją wokół kościoła. Podczas tej modlitwy będziemy jednoczyć się z Episkopatem Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Także w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. W związku z tym zapraszamy na nabożeństwo o godz. 16:30.
 • Także w sobotę w kolejnym Kościele Stacyjnym Wielkiej Nowenny Różańcowej gromadzą się członkowie Żywego Różańca. Spotkanie będzie miało miejsce w Parafii Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Łaziskach Średnich. O godz. 10:00 nauka formacyjna i Różaniec, o 11:00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca. Organizatorzy zapraszają na to spotkanie wspólnotę z naszej parafii.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 zapraszamy na tzw. Mszę św. fatimską o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników. Po Mszy różaniec zakończony procesją wokół kościoła.
 • Tegoroczna piesza pielgrzymka do Częstochowy planowana jest w terminie od 26 czerwca do 30 czerwca, zakończy się czuwaniem przed Jasnogórskim obrazem i Eucharystią w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. Zapisy trwają w kancelarii parafialnej do 15 czerwca, koszt całości to 225 zł. Informator dotyczący pielgrzymki dostępny jest w stojakach z prasą, szczegóły u ks. Doriana.
 • Dziękujemy serdecznie wszystkim budowniczym ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała: zaangażowanym grupom parafialnym oraz okolicznym mieszkańcom. Dziękujemy także policji, straży miejskiej, rolnikom niosącym baldachim, ministrantom, scholi, dzieciom sypiącym kwiaty, pocztom sztandarowym oraz wszystkim wiernym za udział w uroczystości. Dziękujemy wszystkim za wyraz wiary poprzez przyozdobione domy i okna mieszkań na trasie procesji.
 • W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne dla kapłanów do odprawienia w czasie wakacyjnym, poza parafią.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
śp. Henryk Macha
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Menu