Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dziś mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej. Otoczmy ich szczerą modlitwą.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 • 1.06, a także w dniach 11-12.06 różaniec prowadzi Róża 18. Spotkanie róż 1-20 odbędzie się w sobotę (5.06) po Mszy świętej porannej w dużej sali Domu Katechetycznego.
 • W poniedziałek obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. Zapraszamy do modlitwy podczas Eucharystii.
 • Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami biura podróży dotyczące parafialnej pielgrzymki do Fatimy odbędzie się we wtorek o godz. 19:00. Jest kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Łukaszem bądź kancelarią parafialną.
 • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli tzw. Boże Ciało – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji ulicami naszego miasta. Świętowanie uroczystości rozpoczniemy Mszą św. o godz. 08:30. Następnie wyruszymy z procesją z kościoła ulicą Spokojną w kierunku Orzeskiej, Familijną, Skowronków, Działkowców, Energetyków, Plac Ratuszowy, Barlickiego i Kościelną w kierunku kościoła, gdzie będzie miało miejsce zakończenie procesji. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian, dzieci do sypania kwiatów, panie w strojach regionalnych. Zachęcamy do przystrojenia okien na trasie procesji. Ołtarze na trasie procesji budują duszpasterze z poszczególnymi wspólnotami parafii. Zapraszamy do wspólnego świętowania. W związku z tym, że nie można w takiej procesji zachować wymaganego stosownego dystansu będzie obowiązywało nas wszystkich zasłanianie usta i nosa na trasie procesji.
 • W uroczystość Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 11:30, 15:00 i 17:00 kolejna grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy, by przyozdobione miejsca pozostawić dla dzieci i ich rodziców.
 • Zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne z procesją wokół kościoła w ramach tzw. oktawy Bożego Ciała od piątku do przyszłego czwartku o godz. 17:30, a w sobotę o 16:30.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe: w piątek po mszy porannej, w sobotę różaniec o 06:30, a po Mszy św. rozważanie kolejnej tajemnicy różańca świętego. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w piątek o godz. 16:30. Od godz. 16:00 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Młodzież zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 19:00.
 • W przyszłą sobotę odbędzie się lednickie spotkanie młodych pod hasłem "Usłysz", które znów przeżywać będziemy on-line. Zapraszamy więc wszystkich młodych do naszego kościoła na Lednicę w Łaziskach. O godz. 17:00 rozpoczniemy tańcami lednickimi na placu kościelnym, o 20:00 Msza święta. Zakończenie ok. godz. 22:00. Będziemy łączyć się z oficjalną transmisją. Osoby niepełnoletnie proszone są o przyniesienie pisemnej zgody rodzica na udział w spotkaniu.
 • Tegoroczna piesza pielgrzymka do Częstochowy planowana jest w terminie od 26 czerwca do 30 czerwca, zakończy się czuwaniem przed Jasnogórskim obrazem i Eucharystią w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. Zapisy trwają w kancelarii parafialnej do 15 czerwca, koszt całości to 225 zł. Informator dotyczący pielgrzymki dostępny jest w stojakach z prasą, szczegóły u ks. Doriana.
 • Pragniemy poinformować, że od poniedziałku (7 czerwca) Msze św. poranne w tygodniu będziemy odprawiać o godz. 08:00.
 • Bardzo dziękujemy dobrodziejom za odnowienia sztandaru z wizerunkiem św. Barbary. To inicjatywa 14 emerytowanych i pracujących górników z naszej parafii oraz ich rodzin. Dziękujemy również przyjaciołom parafii za dar w postaci ogrodowego wiatraka – dla przyozdobienia małej zieleni przy probostwie. Dziękujemy także wszystkim opiekunom poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej jak i innym anonimowym sponsorom obiektów sakralnych naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim Drogim Parafianom za każdy dar wspierający nasz kościół i parafialną wspólnotę.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Kazimierz Bojko, śp. Jan Plesowicz, śp. Jan Baran

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu