Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 • W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. W tym dniu przypada także dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.
 • W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
 • W czwartek o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznej pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Planowana jest ona w terminie od 26 czerwca do 30 czerwca, zakończy się czuwaniem przed Jasnogórskim obrazem i Eucharystią w nocy z 30 czerwca na 1 lipca.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej. Módlmy się już dziś o pogodę i o błogosławione owoce męskiego pielgrzymowania.
 • W niedzielę na Mszy św. o godz. 08:30 grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy, by zarezerwowane i przyozdobione miejsca pozostawić dla dzieci i ich rodziców.
 • Także w niedzielę o godz. 15:00 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego oraz modlić się będziemy w intencji rocznych dzieci. Nauki dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19:00 w kościele.
 • Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada w dniu 3 czerwca /tj. czwartek/. Jak w latach poprzednich przejdziemy ulicami naszego miasta w procesji eucharystycznej. Świętowanie uroczystości rozpoczniemy Mszą Św. sprawowaną o godz. 08:30 w naszym parafialnym kościele. Następnie wyruszymy z procesją ulicami: z kościoła ul. Spokojną w kierunku ul. Orzeskiej, ul. Familijną, Skowronków, Działkowców, Energetyków, następnie przez rondo przy Urzędzie Miasta w kierunku kościoła, gdzie będzie miało miejsce zakończenie procesji. W związku z tym, że nie można w takiej procesji zachować stosownego dystansu będzie obowiązywało nas wszystkich zasłanianie usta i nosa na trasie.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.
 • Po przerwie związanej z pandemią swoją działalność wznowił Dzienny Dom „Senior+”, prowadzony w ramach Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych. Są wolne miejsca. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach z tyłu kościoła oraz pod numerem telefonu
  32 721 89 10 /wew. 690 lub 696/.

W minionym tygodniu odeszły do Pana:

śp. Władysława Kikłowicz, śp. Irena Morawiec

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Menu