Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na remont naszego Kościoła. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii – Katedry i Kurii.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 • W środę, 19 maja, rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 • W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w Sali Domu Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich członków.
 • W sobotę z posługą duszpasterską odwiedzimy naszych chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a na jej zakończenie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 22 maja o godz. 17:00 w naszym kościele będziemy celebrować uroczyście Mszę Wigilijną z rozszerzoną liturgią słowa. Po Mszy św. będziemy kontynuować modlitwę w kościele. Modlitwą i śpiewem prosić będziemy Ducha Świętego, aby przyszedł i obdarzył nas swoja mocą i darami. Msza święta i modlitwa będą transmitowane.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Świątki. Za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • W niedzielę na Mszy św. o godz. 08:30, 11:30 oraz 13:30 grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy, by zarezerwowane i przyozdobione miejsca pozostawić dla dzieci i ich rodziców. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.
 • Przez te majowe dni razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas nabożeństw majowych, które celebrujemy w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.
 • Świętowanie jubileuszy małżeńskich w Archikatedrze Chrystusa Króla zaplanowano na niedzielę 23 maja br. Ze względu jednak na brak wolnych miejsc, zapraszamy małżonków do udziału za pośrednictwem Radia eM oraz przekazu internetowego z katedry Chrystusa Króla. Początek transmisji o godz. 12:00.
 • Informujemy, że spotkanie organizacyjne z przedstawicielami biura podróży dotyczące parafialnej pielgrzymki do Fatimy (11-17.08.2021) odbędzie się 1 czerwca 2021 o godz. 19:00. Jest kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Łukaszem bądź kancelarią parafialną.
 • Pragniemy poinformować, że tegoroczni kandydaci do bierzmowania przyjmą ten sakrament 2 września. Przed tym dniem planujemy tzw. Triduum przygotowawcze od poniedziałku do środy o godz. 19:00. Prosimy o zarezerwowanie tego czasu w kalendarzach rodzinnych.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Erna Wiatr, śp. Czesława Smykla, śp. Regina Środa,
śp. Krystyna Zwyrtek, śp. Gerard Walkowiak, śp. Marianna Badura
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu