Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie parafii. W przyszłym tygodniu zostanie zebrana kolekta inwestycyjna przeznaczona w całości na remont naszego kościoła. Bóg zapłać za każdy Wasz dar materialny przekazywany czy to w formie tradycyjnej w kościele czy za pośrednictwem przelewu bankowego.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 • DNI KRZYŻOWE

  W poniedziałek, wtorek i środę, przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne w te dni kierują się do przydrożnych krzyży. Dni Krzyżowe nawiązują również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół w tych dniach modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach cierpią głód i prosi o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Nabożeństwa w poniedziałek, wtorek i środę rozpoczniemy w kościele o 06:30. Następnie udamy się w procesji do pobliskich krzyży: w poniedziałek do krzyża z tyłu kościoła przy ulicy Kościelnej, we wtorek do krzyża na cmentarzu, a w środę do krzyża misyjnego przy drzwiach głównych kościoła.
  W tych dniach chcemy wzmocnić naszą modlitwę przy miejscach kultu obecnych na terenie parafii. Chcemy zaproponować w tych miejscach modlitwę z prośbą o zachowanie Łazisk Górnych od wszelkich nieszczęść i epidemii. Będziemy modlić się także o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Modlitwy rozpoczną się o 19:00. W poniedziałek przy kapliczce poświęconej Miłosierdziu Bożemu na ulicy Cieszyńskiej przy posesji nr 9 (dojście ślepą uliczką na przeciw Szkoły Podstawowej nr 2). We wtorek przy kapliczce ku czci św. Jana Nepomucena na ulicy Łazy przy posesji nr 14. Patrząc od kościoła to po drugiej stronie wiślanki. W środę przy krzyżu na ul. Młyńskiej, przy tzw. starym młynie. Zachęcamy serdecznie okolicznych mieszkańców i parafian do udziału w tych nabożeństwach.
 • W czwartek, 13 maja, o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. Fatimską o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników. Po Mszy św. różaniec zakończony procesją dookoła kościoła.
 • Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy o potrzebne dary i owoce Ducha Świętego.
 • W przyszłą niedzielę będzieamy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 08:30, 10:00 i 11:30 grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy, by zarezerwowane i przyozdobione miejsca pozostawić dla dzieci i ich rodziców.
 • Zapraszamy do kościoła na nabożeństwa majowe codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.
 • Życzymy wszystkim wiele radości w przeżywaniu kolejnej niedzieli wielkanocnej, a także obfitych łask Bożych w całym tygodniu.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Leszek Ogórek, śp. Gerard Franke, śp. Witold Szydło,
śp. Krystyna Barańska, śp. Urszula Albrecht, śp. Barbara Dziduch
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu