Menu

WAŻNE

  

Komunikat Arcybiskupa Wiktora Skworca - odwołanie dyspensy i informacja o beatyfikacji Sł. B. ks. Jana Machy

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 8:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Ofiary przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na bieżące funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za każdy Wasz dar materialny przekazywany czy to w formie tradycyjnej w kościele czy za pośrednictwem przelewu bankowego. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary przeznaczone na remont naszego kościoła. Za wszystkich dobrodziejów parafii i kościoła chcemy się modlić w nadchodzącym tygodniu podczas nabożeństw majowych. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelką Waszą życzliwość.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 • W poniedziałek, 3 maja, obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu będzie niedzielny porządek mszalny. O godz. 16:00 zapraszamy na uroczyste nieszpory maryjne, które będą również transmitowane przez Internet.
 • We wtorek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona hutników i strażaków. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe w czwartek i piątek po Mszy porannej. Dzieciom, którym udało się zebrać podpisy i ukończyć 9-piątków miesiąca przypominamy, by dostarczyły obrazki do zakrystii. Na Mszy w I piątek miesiąca maja o godz.16:30 rozdamy pamiątkowe dyplomy. Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00, a po niej na konferencję i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
 • W sobotę będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.
 • Rozpoczęliśmy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościele czy za pośrednictwem Internetu: od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty o 16:30, a w niedziele o godz. 16:00.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00 grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy, aby na tę Mszę przyszły tylko dzieci komunijne wraz ze swoimi rodzinami.
 • Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15:00 będziemy modlić się wraz z małżonkami obchodzącymi swoje kolejne jubileusze małżeńskie przypadające w II kwartale tego roku. Dane osobowe prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 • W związku z trwającą pandemią tegoroczny Festyn Parafialny zostaje przeniesiony na 11 września.
 • Pragniemy poinformować, że według nowych regulacji rządowych podczas Mszy św. oraz innych obrzędów liturgicznych od 4 maja w świątyni może przebywać taka ilość wiernych, która spełnia zasadę 1 osoby na 15 m2 – w naszym kościele to 45 osób. Prosimy o uszanowanie tej zasady i zajmowanie miejsc oznaczonych. W ten sposób każdy uczestnik liturgii ma zapewnione miejsce, które spełnia obowiązujące normy. Mamy nadzieję, że wzajemna wyrozumiałość oraz życzliwość pomogą nam zachować pokój serca. Przypominamy, że w obecnym czasie zachowujemy zasady bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania.
 • W związku z dodatkowymi Mszami komunijnymi w niedziele o 13:30 od przyszłej niedzieli możliwość przyjęcia Komunii świętej dla osób łączących się za pośrednictwem Internetu będzie od godz. 14:30 do 14:45.
 • W oczekiwaniu na beatyfikację ks. Jana Machy Panteon Górnośląski przygotował specjalną wystawę poświęconą temu śląskiemu kapłanowi i męczennikowi zamordowanemu podczas II wojny światowej. Przez tydzień wystawa będzie dostępna w przedsionku naszego kościoła. Zachęcamy do obejrzenia i poszerzenia swojej wiedzy na temat zakończonego procesu beatyfikacyjnego ks. Jana Machy.
 • W związku z aktualnymi obostrzeniami na terenie Polski i innych krajów niestety planowana pielgrzymka nie może odbyć się we wcześniej zapowiadanym terminie. W porozumieniu z biurem podróży, a także z Parafią Ducha Świętego w Tychach chcemy zaproponować nowy termin: 13-22 września 2021 roku. Mamy jeszcze wolne miejsca, cena pozostaje bez zmian. Szczegóły u ks. Doriana.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Eryk Pukocz, śp. Klara Helbin, śp. Edmund Pyrda,

śp. Marian Śmiałkowski, śp. Teresa Cieślik

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu