Menu

WAŻNE

  

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w związku z sytuacją epidemiologiczną z dnia 26.03.2021r.

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to kolejna zachęta do osobistej lektury Pisma Świętego. Zapraszamy do lektury i modlitwy Słowem Bożym.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory.
 • Dzisiejsza kolekta ma charakter inwestycyjny – w całości zostanie przeznaczona na remont naszego kościoła. Za każdą ofiarę przekazywaną na ten cel różnymi sposobami serdecznie dziękujemy. Ofiary zebrane w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na bieżące funkcjonowanie parafii.
 • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 15., a od przyszłego tygodnia Róża 16.
 • Od poniedziałku do czwartku od godz. 19:00 w kościele odbędą się nauki przedślubne dla narzeczonych. Nie będzie zatem środowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę Dzień Skupienia dla narzeczonych – także w kościele od godz. 13:00.
 • W piątek 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 • W przyszłą sobotę z posługą sakramentalną odwiedzimy naszych chorych i osłabionych wiekiem parafian. Chętnych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza – to szczególny czas modlitwy za kapłanów oraz o nowe, święte powołania do wyłącznej służby Bogu. W tym dniu będzie można nabyć czasopismo wydawane przez naszych alumnów – „Nasza Myśl”.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci. Nauki przed chrztem w piątek o godz. 19:00 w kościele.
 • Także w przyszłą niedzielę w Domu Katechetycznym od godz. 15:00 odbędzie się odbiór strojów komunijnych w następującej kolejności:
  15:00 - wczesna Komunia
  15:30 - SP1 a
  16:00 - SP1 b
  16:30 - SP1 c
  17:00 - SP2 a
  17:30 - SP2 b
  18:00 - SP3
  Przy okazji pragniemy poinformować, że w porozumieniu z rodzicami ustaliliśmy nowe terminy I Komunii. W najbliższym czasie podamy do wiadomości rodziców cały terminarz rodzinnych uroczystości wraz z terminem spotkania duszpasterskiego z każdą rodziną osobno, a także terminy I Spowiedzi św. Z Komunią św. związana jest tradycja tzw. Daru Ołtarza. To materialna wdzięczność wobec wspólnoty parafialnej. Tegoroczne ofiary przeznaczymy na renowację żyrandoli w głównej nawie kościoła – podczas III etapu remontu. Za każdy dar serdecznie dziękujemy.
 • Zbliża się zakończenie możliwości składania deklaracji podatkowych. Jeśli ktoś nie zdecydował się na przekazanie swojego jednego procenta, to przypominamy, że istnieje możliwość przekazania go na rzecz naszej parafii. W stoiskach z prasą dostępne są ulotki, które tłumaczą jak wypisać poszczególne deklaracje podatkowe. Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy chętnie pomożemy. Zapraszamy do kontaktu w godzinach urzędowania kancelarii lub telefonicznie.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Alojzy Budny, śp. Robert Pucher, śp. Gerard Bończyk, śp. Elżbieta Kasperek,
śp. Barbara Piwowar, śp. Eryk Witoszek, śp. Gerard Macha, śp. Stefan Zieliński,
śp. Danuta Jedlińska, śp. Piotr Rumpel, śp. Herbert Rzepka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu