Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • O godz. 16:00 zapraszamy na modlitewne spotkanie, które stanie się duchowym towarzyszeniem osobom chorym na COVID-19. Chcemy także prosić o miłosierdzie dla wszystkich zmarłych z powodu trwającej pandemii. Nabożeństwo będzie transmitowane. Zjednoczmy się na wspólnej modlitwie.
  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Caritas archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta będzie miała charakter inwestycyjny – w całości zostanie przeznaczona na remont naszego kościoła. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Msza św. za parafian i dobrodziejów wspierających remont naszego kościoła zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 18:30.
  • W związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii pragniemy przypomnieć, że wznowiliśmy codzienną transmisję z naszego kościoła. Transmitowane są Msze święte wieczorne w tygodniu, nabożeństwo ku czci Królowej Różańca Świętego w środę o godz. 17:30 i Msza święta niedzielna o godz. 10:00. Dla osób uczestniczących we Mszy świętej niedzielnej za pośrednictwem Internetu będzie możliwość przyjęcia komunii w kościele – dzisiaj (w Niedzielę Miłosierdzia Bożego) od godz. 12:45 do 13:15; a w kolejną niedzielę od godz. 14:15 do 14:30.
  • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 14., a od przyszłego tygodnia Róża 15.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w gronie rodzinnym jak też indywidualnie.
  • W piątek 16 kwietnia swoje urodziny będzie obchodzić Papież senior Benedykt XVI. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • Z radością informujemy, że nasz gospodarz – Pan Józef Kolber otrzymał odznakę „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Gratulujemy i zachęcamy innych – według możliwości - do podobnego daru służącego ratowaniu zdrowia i życia potrzebujących.
  • 20 kwietnia we wtorek od godz. 08:00 w Przychodni Proelmed w Łaziskach Górnych na Placu Ratuszowym odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych. Bliższe informacje w gablotkach.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Tadeusz Jaworski, śp. Regina Brzozowska, śp. Maria Kawczyńska
śp. Teresa Rzepka, śp. Gertruda Pająk
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu