Menu

WAŻNE

  

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w związku z sytuacją epidemiologiczną z dnia 26.03.2021r.

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby Archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące funkcjonowanie parafii. O godz. 16:00 zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • Zapraszamy do Sali Domu Katechetycznego na wielkanocny kiermasz. Do nabycia ozdoby świąteczne, upominki, dotarły nowe pozycje książkowe, paschaliki wielkanocne rozprowadzane przez „Caritas”.
 • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 11., a od przyszłego tygodnia Róża 12.
 • W środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy wieczornej do godz. 20:00. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W czwartek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy dzień świętości życia.W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii duchową adopcję dziecka poczętego. Zapraszamy parafian do włączenia się w to dzieło i podjęcia codziennej modlitwy za dziecko, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Uroczystego przyrzeczenia dokonamy na Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 6:30 różaniec w intencji dzieci poczętych i dalszy rozwój dzieła duchowej adopcji. Msza święta o godz. 18:00 będzie transmitowana. Adopcję dziecka poczętego można podjąć także indywidualnie poza Mszą św. w kościele lub w domu np. w gronie rodzinnym. Księga duchowej adopcji wyłożona będzie do niedzieli na stoliku w bocznej nawie kościoła.
 • W przyszłą sobotę odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich osobiście lub telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
 • Z powodu stanu pandemii nie możemy zorganizować Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Proponujemy jednak odbyć taką Drogę Krzyżową osobiście. Można wyznaczyć swoja własną trasę albo skorzystać z zaproponowanej, która uwzględnia punkty kultu religijnego w naszej parafii: kapliczki i krzyże. Mapka i gotowe teksty rozważań wyłożone są na stojakach z prasą.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Palmy będziemy błogosławić na wszystkich Mszach świętych, a o godz. 15:00 Msza św. z sakramentu Chrztu Św., oraz w intencji rocznych dzieci. Nauki przed chrztem w piątek o godz. 19:00 w kościele.
 • Pragniemy zapowiedzieć, że kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie urzędowała tylko w poniedziałek i wtorek, a po Wielkanocy dopiero od czwartku.
 • Wraz z Środę Popielcową rozpoczął się czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Najświętszej Trójcy. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącymo powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.
 • W tym roku pragniemy zaproponować parafianom możliwość adoracji Chrystusa w tzw. Bożym Grobie przez całą noc. Będzie to możliwe jedynie wtedy, kiedy znajdą się osoby zadeklarowane do adoracji w poszczególnych godzinach. Lista dyżurujących dostępna jest w zakrystii i kancelarii. Już dziś zapraszamy do wpisywania się na tą szczególną chwilę modlitwy. Zapisy trwają do najbliższego czwartku.
 • Pragniemy poinformować parafian, że 12 marca odbyło się oficjalne otwarcie Fundacji Kagadi Home, której założycielką jest łaziszczanka. Celem Fundacji jest udzielanie wsparcia zmierzającego do zaspokojenia niezbędnych potrzeb osobom i rodzinom pochodzącym z biedniejszych regionów Ugandy. Dzięki wsparciu darczyńców Fundacja troszczy się o to, by jej podopieczni mieli zapewnione schronienie, pożywienie, dostęp do wody, do opieki medycznej, podstawowych leków i przede wszystkim do edukacji. Cieszymy się, że oprócz utrwalonych sposobów wsparcia terenów misyjnych przez parafię, powstają także inicjatywy ponadparafialne. Więcej szczegółów na stronie internetowej: kagadihome.eu.
 • Z przykrością pragniemy poinformować parafian o dewastacji grobu Nieznanego Żołnierza na naszym cmentarzu parafialnym. Nieznany sprawca oderwał pamiątkową miedzianą tablicę upamiętniającą pochowanych tam bliżej nieznanych Żołnierzy. Sprawą zajmuje się obecnie łaziska policja.
 • W związku trwającym stanem epidemii raczej nie będą możliwe uroczystości I Komunii w stałych terminach. Trzeba w tym względzie skorzystać z doświadczeń ubiegłego roku, organizując uroczystości komunijne dla pojedynczych lub kilku rodzin, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne. Zatem prosimy rodziców o przemyślenie terminów. I Komunia może odbyć się na którejś z Mszy parafialnych w niedzielę lub w tygodniu. Ewentualnie dodatkowe terminy Mszy najlepiej ustalić w szerszej grupie – w nieprzekraczalnej liczbie dozwolonych uczestników Mszy św. (obecnie to 43 osoby). Zapisy na terminy Komunii św. przyjmujemy po świętach Wielkanocnych w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej lub mailowo.
 • W związku z małym zainteresowaniem wyjazdem letnim dla dzieci i młodzieży planowanym na lipiec podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznego wyjazdu.
 • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Alan Słomka, śp. Gertruda Król
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu