Menu

WAŻNE

  

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w związku z sytuacją epidemiologiczną z dnia 26.03.2021r.

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na funkcjonowanie parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter inwestycyjny z przeznaczeniem w całości na remont naszego kościoła.
 • Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele drogę krzyżową odprawiamy po Mszy porannej i o godz. 17:15, Droga Krzyżowa dla dzieci o 16:30 a w niedziele o 16:00 Gorzkie Żale. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
 • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 9., a od przyszłego tygodnia Róża
 • Od 10 marca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy wszystkich wiernych w tych dniach do gorliwej modlitwy za wstawiennictwem tego wielkiego patrona. Niech ten czas będzie przygotowaniem do uroczystości ku Jego czci. Modlitwy na każdy dzień nowenny znajdziemy w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do lektury.
 • W najbliższy czwartek o godz. 18:45 zapraszamy chętnych rodziców grup dziecięco-młodzieżowych naszej parafii na spotkanie organizacyjne w kościele dotyczące parafialnego wyjazdu letniego od 2 do 11 lipca.
 • W sobotę, 13 marca, obchodzimy 8. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
 • Od 14 marca zapraszamy do Sali Domu Katechetycznego na wielkanocny kiermasz.
 • Przez cały Wielki Post polecamy ofiarności wiernych wsparcie Adopcji Serca. To już ponad 20 lat Parafianie z Łazisk Górnych wspierają edukację dzieci z Afryki. Zdjęcia i informacje są dostępne przy skarbonce na bocznym ołtarzu przy chrzcielnicy.
 • Przed nami Parafialne Rekolekcje Wielkopostne od 14 do 17 marca. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. (Także w kaplicy na Bradzie). Od poniedziałku do środy na kanale YouTube będą dostępne katechezy pogłębiające tematykę rekolekcji: o 16:00 katecheza dla dzieci, a o 19:30 dla młodzieży i dorosłych. Każdego dnia zapraszamy także na okolicznościowe nabożeństwa o godz. 17:30 jak i na różaniec w kościele o godz. 20:30 zakończony Apelem Jasnogórskim. Od godz. 17:30 wszystkie punkty rekolekcyjne będą transmitowane. Szczegółowy program dostępny jest u ministrantów przy wyjściu z kościoła a także na stronie internetowej parafii. Zachęcamy także do korzystania w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania. Na zakończenie rekolekcji w środę zostanie zebrana kolekta rekolekcyjna jako nasz dar na renowację kościelnych żyrandoli.
 • 19 marca – w uroczystość św. Józefa, rozpocznie się w naszej Ojczyźnie Tydzień Modlitw o ochronę życia, który zakończy się 25 marca w Dzień Świętości Życia. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w modlitwę. Broszury z planem modlitw na każdy dzień są wyłożone z tyłu kościoła.
 • W przyszłym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy jedynie w sprawach pilnych.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Jolanta Boryś-Bryłka, śp. Teresa Malcharek , śp. Gertruda Popenda, śp. Jan Ucka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu