Menu

WAŻNE

 

TRANSMISJA Z NASZEGO KOŚCIOŁA

 

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w związku z sytuacją epidemiologiczną z dnia 26.03.2021r.

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 16:00.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na funkcjonowanie parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten sam cel. Dziś przed kościołem można złożyć także ofiarę na fundusz misyjny.
 • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 8., a od przyszłego tygodnia Róża
 • Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe: w czwartek po Mszy porannej, w piątek nabożeństwo zastąpi Droga Krzyżowa po Mszy porannej, w sobotę różaniec o 6:30, a po Mszy rozważanie kolejnej tajemnicy różańca świętego. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w piątek o godz. 16:30. W tym dniu Drogi Krzyżowej dla dzieci nie będzie. Od godz. 16:00 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19:00.
 • Dodrukowaliśmy jeszcze wielkopostną mapkę kalendarzową dla dzieci. Do odbioru w zakrystii.
 • Pragniemy poinformować parafian, że 19 lutego zmarł ks. Marian Kasperczyk, emerytowany proboszcz Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Gierałtowicach, wikariusz w naszej parafii w latach 1979 – 1983. Szczególnie aktywny podczas budowy Domu Katechetycznego. Przeżył 74 lata, w tym 48 lat w Chrystusowym Kapłaństwie. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Msza św. za zmarłego kapłana zostanie odprawiona w naszej parafii w najbliższy wtorek o godz. 07:00.
 • Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Zachęcamy by swoje postanowienia wpisywać do księgi postanowień wyłożonej na bocznym ołtarzu przy chrzcielnicy.
 • Zachęcamy także do wzięcia udziału w 33-dniowych rekolekcjach w zaciszu swojego domu. Pomocą we właściwym zrozumieniu i przeprowadzeniu tej formy rekolekcji są wystawione
  w głównym przedsionku kościoła książki. Można je zabrać na zasadzie wypożyczenia, a po rekolekcjach indywidualnych zwrócić, by mogły posłużyć także innym w przyszłości. Osoby zainteresowane takimi domowymi rekolekcjami zapraszamy na Mszę Świętą 4 marca czwartek o godz. 18:00, a następnie na krótkie spotkanie w kościele związane z przeżywaniem takich rekolekcji.
 • Przed nami Parafialne Rekolekcje Wielkopostne od 14 do 17 marca. Będą je prowadzili nasi duszpasterze. Szczegółowy program przedstawimy w przyszłą niedzielę. Prosimy już teraz o modlitwę o dobry i owocny przebieg tych duchowych zmagań. Rekolekcje będzie można przeżywać także w swoim domu dzięki transmisji internetowej. W tym czasie planowane są także internetowe katechezy, zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży i dorosłych.
 • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Józef Zaczek, śp. Gizela Gaweł, śp. Józef Myszor

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu