Menu

WAŻNE

 

TRANSMISJA Z NASZEGO KOŚCIOŁA

 

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w związku z sytuacją epidemiologiczną z dnia 26.03.2021r.

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i dania świadectwa poprzez swój wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona na bocznym ołtarzu przy chrzcielnicy. Zapraszamy także, by w księdze wyrzeczeń zapisać swoje wielkopostne postanowienie.
 • Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę jako jałmużnę postną. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące utrzymanie parafii, zaś przed kościołem zostanie zebrana zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
 • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 5., a od przyszłego tygodnia Róża
 • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dorosłych jest odprawiana w piątek po Mszy św. porannej i o godz.17:15, dla dzieci w piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. Zarówno Gorzkie Żale jak i piątkowa Droga Krzyżowa o 17:15 wraz z Mszą św. wieczorną są transmitowane za pośrednictwem Internetu.
 • Na czas Wielkiego Postu proponujemy dzieciom mapkę kalendarzową. Każdego dnia losujemy jedną z czterdziestu stópek, na których są wypisane ćwiczenia duchowe bądź wyrzeczenia. Zachęcamy dzieci, by wypełniały zapisane tam zadania. Mapki wraz z nalepkami - stópkami są jeszcze do odbioru w zakrystii.
 • Od dziś można wesprzeć adoptowane dzieci z Afryki. Obecnie opłacamy naukę dzieci z Cabo Verde, informacje o dzieciach i modlitwę za nie można znaleźć na ulotkach przy skarbonce na bocznym ołtarzu.
 • Od poniedziałku do czwartku zapraszamy narzeczonych na Nauki Przedślubne, które odbywać się będą w kościele od godz:19:00. W związku z tym nie będzie środowej adoracji po Mszy wieczornej.
 • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, w którym szczególnie polecamy rekolekcje wielkopostne z duchowym przewodnikiem – ks. Franciszkiem Blachnickim.
 • Zachęcamy także do wzięcia udziału w 33-dniowych rekolekcjach w zaciszu swojego domu. Pomocą we właściwym zrozumieniu i przeprowadzeniu tej formy rekolekcji jest wystawiona w głównym przedsionku kościoła książka „Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi”. Książki są własnością parafii. Można je zabrać na zasadzie wypożyczenia, a po rekolekcjach indywidualnych prosimy o zwrot, by mogła posłużyć także innym w przyszłości. Osoby zainteresowane takimi domowymi rekolekcjami zapraszamy na Mszę Świętą 4 marca tj. czwartek o godz. 18.00, a następnie na krótkie spotkanie w kościele związane z przeżywaniem takich rekolekcji.
 • Od dzisiaj w naszej parafii, kleryk śląskiego Seminarium Duchownego Tomasz Leśniewski będzie przeżywał swój staż duszpasterski. Polega on na przyglądaniu się życiu kapłanów i parafii. Witamy w naszej wspólnocie. Życzymy obfitości darów niebios i życzliwości ze strony spotykanych ludzi.
 • Jak już informowaliśmy w październiku, parafialna pielgrzymka do Fatimy odbędzie się w terminie 11-17 sierpnia. Termin spotkania z przedstawicielami biura podróży zostanie podany w późniejszym czasie.
Menu