Menu

WAŻNE

  

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w związku z sytuacją epidemiologiczną z dnia 26.03.2021r.

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, które w całości zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna. Kolektę ze Środy Popielcowej przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy za każdy Wasz dar materialny, także za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 • O godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • Dziś rozpoczynamy czuwanie modlitewne przed Środą Popielcową. Po Mszy św. o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do godz. 15:00.W poniedziałek i wtorek trzeba nam dostosować Adorację do podejmowanych prac w kościele. Zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem od godz. 6:30 do 7:00, od 16:00 do 18:00, a także po Mszy wieczornej do godz. 20:00. W czasie adoracji po Mszy wieczornej będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Wtorkowa adoracja wieczorna od 19:30 do 20:30 będzie prowadzona przez wspólnotę Oazy Dorosłych.
 • Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych w czasie całego Wielkiego Postu.
 • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 4., a od przyszłego tygodnia Róża 5.
 • W Środę Popielcową rozpoczynamy wraz z całym Kościołem okres wielkopostnej pokuty.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy. Msze św. w następującym porządku: 6:30, 08:15, 10:00, 16:00, 18:00 i 19:30. Nie będzie w tym dniu tradycyjnej adoracji. Zapraszamy natomiast na stałe nabożeństw ku czci naszej Patronki o godz. 17:30.
 • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dorosłych będzie odprawiana w piątek po Mszy św. porannej i o godz.17:15, dla dzieci w piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. Rafał Mandel. Zarówno Gorzkie Żale jak i Droga Krzyżowa o 17:15 będą transmitowane za pośrednictwem Internetu.
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Ze względu na prace remontowe w kościele zapraszamy do modlitwy koronką ku czci Miłosierdzia Bożego indywidualnie lub rodzinnie w waszych domach.
 • W przyszłą sobotę – inaczej niż podano w kalendarzu parafialnym - odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać osobiście bądź telefonicznie
  w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
 • Na czas Wielkiego Postu chcemy zaproponować dzieciom mapkę kalendarzową. Każdego dnia losujemy jedną z 40 stópek, na których są wypisane ćwiczenia duchowe bądź wyrzeczenia. Zachęcamy dzieci by wypełniały zapisane tam zadania. Mapki wraz z nalepkami - stópkami są do odbioru w zakrystii.
 • Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu prosimy o wsparcie dla adoptowanych dzieci z Afryki. Obecnie opłacamy naukę dzieci z Cabo Verde, informacje o dzieciach, adres korespondencyjny i modlitwę za dzieci można znaleźć na ulotkach przy skarbonce przy bocznym ołtarzu, także na blogu Ligi Misyjnej.
 • W dniach od 22 do 25 lutego będą odbywać się w naszej parafii Nauki Przedślubne  dla narzeczonych zakończone Dniem Skupienia 28 lutego.
 • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.
 • Zwraca się z prośbą, aby w rozliczeniach podatkowych przekazać 1% na rzecz naszej Parafii. Ulotki z odpowiednim numerem KRS, który trzeba wpisać w rozliczeniu, są wystawione
  na stojaku z prasą.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Edmund Karasiewicz, śp. Józef Macioł
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu