Menu

WAŻNE

  

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w związku z sytuacją epidemiologiczną z dnia 26.03.2021r.

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. W przyszłą niedzielę kolekta będzie miała charakter inwestycyjny – w całości zostanie przeznaczona na pokrycie drugiego etapu remontu naszego kościoła.
  • O godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 3., a od przyszłego tygodnia Róża 4.
  • W czwartek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji o godz. 11:30 odprawimy Mszę św. w intencji naszych chorych i cierpiących parafian. O godz. 11:00 zapraszamy na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Msza św. będzie transmitowana. Tego dnia wieczorem zapraszamy o godz. 20:30 na różaniec zakończony apelem jasnogórskim przy grocie MB Lourdzkiej, w razie deszczowej pogody różaniec odmówimy w kościele.
  • W przyszłą niedzielę 14 lutego o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich małżonków obchodzących w pierwszym kwartale tego roku swoją rocznicę ślubu. Dane osobowe można składać w kancelarii parafialnej osobiście bądź telefonicznie.
  • 19 lutego w naszej Archidiecezji rozpoczyna się kolejna edycja Szkoły Katechetów Parafialnych oraz Studium Wiary. Skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych pogłębieniem zrozumienia własnej wiary, a w szczególności do posługujących w parafiach. Szkoła/Studium obejmuje cztery semestry (po 120 godzin zajęć). W czasie pandemii zajęcia odbywają się online, gdy ograniczenia zostaną zniesione zaprosimy uczestników do budynku Wydziału Teologicznego w Katowicach. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej parafii.
  • W dniach od 24 maja do 2 czerwca wraz z parafią Ducha Świętego w Tychach zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem objawień Maryjnych w tym m.in. La Salette, Lourdes, Montserrat, ale i Barcelony. Jej koszt to 3000 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowych informacji udziela ks. Dorian. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii i kancelarii oraz uiszczenie zaliczki w wysokości 300 zł. W przypadku odwołania pielgrzymki, ze względu na obostrzenia, zaliczka zostanie zwrócona. Zapisy zostają przedłużone do 1 marca.
  • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.
  • Burmistrz Miasta Łaziska Górne zaprasza osoby chętne do pracy przy Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jako rachmistrz spisowy do przystąpienia do procedury naboru. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Miasta.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Hanna Krenczyk, śp. Klaudiusz Latacz
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu