Menu

WAŻNE

 

TRANSMISJA Z NASZEGO KOŚCIOŁA

 

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w związku z sytuacją epidemiologiczną z dnia 26.03.2021r.

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Dziś gościmy w naszej parafii ks. Łukasza Grzywocza – dyrektora i rekolekcjonistę Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Brennej, który głosi słowo Boże i prosi o materialne wsparcie funkcjonowania domu rekolekcyjnego. Ofiary przyszłej niedzieli zostaną przekazane na potrzeby archidiecezji.
  • W ramach tradycyjnych nieszporów zapraszamy dziś na „rodzinne kolędowanie” o godz. 16:00. To tzw. „pożegnanie z kolędą”.
  • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 2., a od przyszłego tygodnia Róża 3.
  • We wtorek, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzień ten jest obchodzony w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Na każdej Mszy św. błogosławimy gromnice. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
  • W środę przypada wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako o orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Pod koniec Mszy świętej będzie możliwość otrzymania błogosławieństwa połączonego z prośbą o zachowanie od chorób gardła i innych dolegliwości.
  • W piątek obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Zgodnie tradycją w kościołach błogosławi się chleb i wodę. Pragniemy to czynić podczas porannej i wieczornej Mszy św.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe: w czwartek i piątek po Mszy porannej, w sobotę różaniec o 6:30, a po Mszy rozważanie kolejnej tajemnicy różańca świętego. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w piątek o godz. 16:30. Podczas tej Mszy świętej pobłogosławimy dzieciom komunijnym świece. Ze względu na obostrzenia liczebne i nieobecność dzieci na Mszach św. minionych miesięcy, zaplanowane błogosławieństwo poszczególnych dewocjonaliów nastąpi także w dniu pierwszej komunii świętej, przed Eucharystią. Od godz. 16:00 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19:00.
  • W dniach od 24 maja do 2 czerwca wraz z parafią Ducha Świętego w Tychach zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem objawień Maryjnych w tym m.in. La Salette, Lourdes, Montserrat, ale i Barcelony. Jej koszt to 3000 zł. Szczegółowych informacji udziela ks. Dorian Figołuszka. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii i uiszczenie zaliczki w wysokości 300 zł. W przypadku odwołania pielgrzymki, ze względu na obostrzenia, zaliczka zostanie zwrócona. Zapisy trwają do 15 lutego.
  • 19 lutego w naszej Archidiecezji rozpoczyna się kolejna edycja Szkoły Katechetów Parafialnych oraz Studium Wiary. Skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych pogłębieniem zrozumienia własnej wiary, a w szczególności do posługujących w parafiach. Szkoła/Studium obejmuje cztery semestry (po 120 godzin zajęć). W czasie pandemii zajęcia odbywają się online, gdy ograniczenia zostaną zniesione zaprosimy uczestników do budynku Wydziału Teologicznego w Katowicach. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej parafii.
  • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:
śp. Bożena Glizner
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Menu