Menu

WAŻNE

  

Komunikat Arcybiskupa Wiktora Skworca - odwołanie dyspensy i informacja o beatyfikacji Sł. B. ks. Jana Machy

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 8:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16:00.
 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na bieżące funkcjonowanie parafii. Za tydzień gościć będziemy ks. Łukasza Grzywocza – dyrektora i rekolekcjonistę Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Brennej. Będzie głosił homilię i poprosi nas o materialne wsparcie funkcjonowania domu rekolekcyjnego. Ofiary przyszłej niedzieli zostaną przekazane zatem na działalność rekolekcyjną w Brennej.
 • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 56., a od przyszłego tygodnia Róża 2.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z sakramentu Chrztu Św., oraz w intencji rocznych dzieci. Nauki przed chrztem w piątek 29 stycznia o godz. 19:00 w kościele.
 • W środę na Bradzie o godz. 17:00 Msza św. w intencji grupy modlitwy Ojca Pio oraz za duchowo udręczonych i zniewolonych nałogami. Od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W czwartek w Domu Katechetycznym o godz. 16:00 odbędzie się odsprzedaż komunijnych strojów. Nastąpi także mierzenie dzieci:

  16:00 wczesna Komunia
  16:30 SP1 a
  17:00 SP1 b
  17:30 SP1 c
  18:00 SP2 a
  18:30 SP2 b
  19:00 SP3

  Przy okazji pragniemy poinformować, że terminy Komunii pozostają aktualne. Jeśli nie będzie poluzowania obostrzeń liczebnych uczestników Mszy św. wtedy pod koniec kwietnia 
  – w porozumieniu z rodzicami – będziemy proponowali inne terminy, rozłożone na miesiąc maj i czerwiec, a także na miesiące wakacyjne.
 • W przyszłą niedzielę w ramach nieszporów o godz. 16:00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie – „Pożegnanie z kolędą”.
 • Pragniemy poinformować naszych parafian, że istnieje możliwość zamawiania Mszy św. na kolejny 2022 rok przy spełnieniu określonej zasady: jeśli Msza św. ma zostać odprawiona 1 maja 2022 to należy ją zamówić po 1 maja tego roku. Jest to związane z rezerwacją terminów Mszy na wypadek pogrzebu i Mszy w pierwszą rocznicę śmierci.
 • W kaplicy św. Antoniego wyłożyliśmy okolicznościowe modlitwy ku czci Chrystusa Króla, Matki Bożej Fatimskiej, św. Józefa i św. Antoniego. Zapraszamy do nawiedzania tego miejsca, zwanego przez naszych poprzedników „Kaplicą cudowną” i do prywatnej modlitwy.
 • W dniach od 24 maja do 2 czerwca wraz z parafią Ducha Świętego w Tychach zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem objawień Maryjnych w tym m.in. La Salette, Lourdes, Montserrat, ale i Barcelony. Jej koszt to 3000 zł. Szczegółowych informacji udziela ks. Dorian Figołuszka. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii i uiszczenie zaliczki w wysokości 300 zł. W przypadku odwołania pielgrzymki, ze względu na obostrzenia, zaliczka zostanie zwrócona. Zapisy trwają do 15 lutego.
 • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Łukasz Biernat, śp. Grzegorz Marcinkowski, śp. Jolanta Siewior

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu