Menu

WAŻNE

  

Komunikat Arcybiskupa Wiktora Skworca - odwołanie dyspensy i informacja o beatyfikacji Sł. B. ks. Jana Machy

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 8:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym okresie wspominamy misterium Chrystusa w całej jego pełni.
  • Dzisiejsza kolekta ma charakter inwestycyjny, w całości przeznaczony na drugi etap remont naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji m.in. na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa – takich jak np. Radio Em.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Ze względu na prace remontowe w kościele zapraszamy do modlitwy koronką ku czci Miłosierdzia Bożego indywidualnie lub rodzinnie w waszych domach.
  • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 54, a od przyszłego tygodnia Róża 1.
  • W sobotę o godz. 7:00 odprawimy Mszę św. za członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Od godz.6:30 Adoracja z modlitwą do 7 Boleści Matki Bożej.
  • W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2021 roku. Można ją będzie nabyć po każdej Mszy Świętej. Będą dostępne także egzemplarze Biblii dla dzieci.
  • Na stronie internetowej parafii pojawiła się lista dzieci, które otrzymały najwięcej punktów w roratnich zmaganiach związanych z konkursem wiedzy na temat Eucharystii. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody od 10 do 17 stycznia do zakrystii – osobiście lub za pośrednictwem rodziców.
  • Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy w nim specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze św. Józefem.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Eugenia Powązka, śp. Róża Twardoch, śp. Urszula Duda,

śp. Czesław Knopek, śp. Maria Chachuła

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu