Menu

WAŻNE

  

Komunikat Arcybiskupa Wiktora Skworca - odwołanie dyspensy i informacja o beatyfikacji Sł. B. ks. Jana Machy

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 8:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • W środę (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. Będzie także dodatkowa Msza św. o godz. 18:30. Dzień ten jest obchodzony jako Misyjny Dzień Dziecka. Pamiętajmy również o modlitwie za naszego Arcybiskupa Wiktora oraz biskupów Adama i Marka, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Kolekta przeznaczona będzie na misje. Także w tym dniu zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 16:00.
  • Z tzw. Kolędą związany jest zwyczaj oznaczania drzwi naszych domów i mieszkań napisem C+M+B 2021, na znak otwartości na Wcielone Boże Słowo – Jezusa Chrystusa. Ten gest jest także potwierdzeniem, że pragniemy, aby w Nowym Roku przebywał między nami Chrystus i by wszyscy, którzy Go szukają, tak jak Mędrcy ze Wschodu, mogli Go odnaleźć w naszych rodzinach. Taki gest naznaczenia domu będzie można zrealizować 6 stycznia – do czego zachęcamy. Pobłogosławiona kreda będzie dostępna w tym dniu w kościele u naszych ministrantów – to także okazja, by wspomóc finansowo wszystkie dzieła jakie podejmują. Ci, którzy z obawy przed zakażeniem pozostaną w domu, mogą naznaczyć drzwi własną kredą. Niech ten symboliczny gest będzie świadectwem, że pragniemy stawać się coraz bardziej widocznym znakiem dla ludzi, którzy Boga szukają.
  • Pragniemy podziękować za dar materialny złożony kolędnikom misyjnym na maasajskie dzieci. Ofiarę w wysokości blisko 7000 zł przekazaliśmy za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych.
  • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta będzie miała charakter inwestycyjny. Złożone ofiary przeznaczamy na II etap remontu naszego kościoła.
  • W związku z Uroczystością Objawienia Pańskiego, która przypada w środę, Mszę św. za zmarłych zalecanych odprawimy wyjątkowo we wtorek o godz. 07:00. Taka informacja widnieje już na naszym nowym kalendarzu na rok 2021. Warto go nabyć i śledzić ważniejsze informacje z życia naszej wspólnoty parafialnej.
  • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 53, a od przyszłego tygodnia Róża 54.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo okolicznościowe odprawimy po Mszy św. porannej.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy parafian, by w tym dniu podejść do chrzcielnicy i modlitwą podziękować za dar wejścia do wspólnoty Kościoła. W tym dniu – podczas homilii – podsumujemy miniony rok w parafii, dokonamy podsumowania dotychczasowych prac remontowych, a także powiemy o kolejnym etapie prac i duszpasterskich działań.
  • 21 grudnia zakończyła się w naszej parafii akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy tak chętnie i hojnie wsparli powyższą akcję. Zebraliśmy w sumie: 120 paczek pampersów, 100 sztuk kremów i oliwek dla dzieci, 80 sztuk płynów do kąpieli dla niemowląt, ponad 200 chusteczek nawilżanych oraz artykuły dla mam. Wszystkie dary zostały przekazane do Domu Samotnej Matki i Dziecka Caritas w Bielsku Białej, prowadzonego przez siostry Nazaretanki. W imieniu podopiecznych domu siostry składają serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, zapewniając o swojej modlitwie w ich intencji.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Helena Braszczok, śp. Helena Biegan, śp. Jan Pająk

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu