Menu

WAŻNE

 

 Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 • Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Postanowień, która jest wyłożona na bocznym ołtarzu św. Barbary.
 • Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka”, dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach dla dzieci w całej Polsce. Potrzebne artykuły: pieluszki, żele, pudry, chusteczki nawilżane, kremy, szampony, oliwki można składać pod choinką w kościele. Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na plakatach oraz bombkach choinkowych, które można zabrać do domu na pamiątkę. Akcja w naszej parafii potrwa od 29 listopada do 21 grudnia.
 • Przez cały Adwent w kościele wystawione będzie tzw. Serce Dobroci, do którego można wkładać różnego rodzaju słodycze i produkty żywnościowe z długim terminem ważności. Będzie to nasz adwentowy dar dla starszych i potrzebujących, a także dla chorych parafian.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 48, a od przyszłego poniedziałku Róża 50.
 • Od jutra zapraszamy dzieci do uczestnictwa w roratach w czasie pandemii. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00 w wersji internetowej, poprzedzone transmisją Mszy św. roratniej z naszego kościoła.
 • W adwentowe wtorki i czwartki o godz. 7:00 zapraszamy na Msze św. roratnie dla dorosłych w kościele, a następnie na katechezę online o 19:00 na naszym kanale YouTube.
 • W związku z tym, że w tym roku nie będzie odwiedzin duszpasterskich tzw. Kolędy w tradycyjnej formie, pragniemy otoczyć modlitwą każdą rodzinę parafii z podziałem na poszczególne ulice. Zachęcamy by łączyć się z nami duchowo za pośrednictwem Internetu. Szczegółowy podział Mszy w intencji konkretnych ulic znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 • Z tzw. Kolędą związany jest zwyczaj oznaczania drzwi naszych domów i mieszkań napisem C+M+B 2021. Taki gest naznaczenia domu będzie można zrealizować 6 stycznia 2021 roku. Pobłogosławiona kreda będzie dostępna w tym dniu w kościele, ale także Ci, którzy z obawy przed zakażeniem pozostaną w domu mogą to uczynić własną kredą. Niech ten symboliczny gest będzie świadectwem otwartości na Chrystusa, który błogosławi kolejny rok naszego życia.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe: w czwartek i piątek po Mszy porannej, w sobotę różaniec o 6:30, a po Mszy rozważanie kolejnej tajemnicy różańca świętego. Ze względu na dużą aktywność naszych dzieci w praktykach I piątku miesiąca zapraszamy na dodatkową Mszę św. w piątek o godz. 16:30. Od godz. 16:00 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00. Będzie to msza roratnia, transmitowana za pośrednictwem kanału YouTube.
 • W piątek 4 grudnia we wspomnienie św. Barbary – patronki górników, o godz. 10:00 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin oraz za ++ górników. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Arcybiskup Wiktor Skworc udzielił w tym dniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • Od przyszłej niedzieli wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na świąteczny kiermasz do Domu Katechetycznego. Będą do nabycia opłatki, świece Caritas, ozdoby świąteczne, książki i drobne upominki.
 • Telewizyjne i radiowe spotkania religijne odgrywają bardzo ważną rolę w okresie pandemii. Szczególnie w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia wiele osób będzie ich szukać. Ofert w Internecie będzie sporo - dołączamy do tych propozycji nasz parafialny kanał YouTube. Zachęcamy jednak, by korzystać z propozycji także innych portali. Pojawią się Adwentowe Rekolekcje (bardzo popularne w innych rejonach Polski), Adwentowe Koncerty (to zapewne u naszych zachodnich sąsiadów), wirtualne pogadanki i konferencje. To wszystko po to, by Adwentu nie przegapić i nie przespać.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz innych pozycji prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Eugeniusz Banasik, śp. Gerard Stanowski, śp. Włodzimierz Wójcik, śp. Kazimierz Tańczyk,
śp. Lidia Kasperska, śp. Genowefa Szaforz, śp. Eugeniusz Muszer, śp. Urszula Cieślak

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu