Menu

WAŻNE

  

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w związku z sytuacją epidemiologiczną z dnia 26.03.2021r.

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy wiernych do udziału w uroczystym nabożeństwie o godz. 16:00, podczas którego odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Odmawiając dziś ten akt i spełniając zwykłe warunki odpustu, można zyskać odpust zupełny. Podczas nabożeństwa zawierzymy wspólnotę parafii i miasta Sercu Jezusowemu, wspominając 20. rocznicę takiego zawierzenia naszej społeczności. Nabożeństwo będzie transmitowane – zachęcamy do duchowej łączności.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby parafii, szczególnie na ogrzewanie kościoła.
 • W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 49, od następnego tygodnia 48.
 • W środę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Królowej Różańca Świętego o godz. 17:30.
 • W sobotę odwiedzimy naszych chorych i wiekiem osłabionych parafian. Początek odwiedzin ok. godz. 7:50. Ze względu na wzrost zachorowań odwiedzamy naszych chorych na wyraźne zaproszenie. Zatem prosimy, by zgłaszać chorych telefonicznie, także tych, którzy zgłoszeni są zwyczajowo na stałe.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu. Ze względu na ograniczenia liczebne prosimy, by w Mszy św. uczestniczyły rodziny kandydatów do chrztu. Pozostałych parafian zapraszamy na inne godziny celebracji (Nauka przedchrzcielna – piątek godz. 19:00).
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy również do przygotowania w naszych domach adwentowego wieńca.
 • Od II niedzieli Adwentu wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na kiermasz adwentowo-świąteczny. Będą do nabycia opłatki, świece Caritas, ozdoby świąteczne, książki i drobne upominki.
 • Ze względu na epidemię i ogólne zalecenie, by zostawać w domu proponujemy w tym roku inną formę rorat dla dzieci i dorosłych. Szczegóły podamy w I niedzielę Adwentu. Przypominamy także, że w tym roku nie będzie Odwiedzin Duszpasterskich tzw. „Kolędy” w tradycyjnej formie.
 • Ze względu na obostrzenia dotyczące zgromadzeń nie będzie spotkań rodziców dzieci komunijnych. Informacja o kolejnych, kiedy tylko będą możliwe, podana zostanie w ogłoszeniach duszpasterskich.
 • Uprzejmie informujemy, że ze względu na zagrożenie epidemiczne Kancelaria Parafialna jest niedostępna do końca listopada. W nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, a także Małego Gościa Niedzielnego i innych propozycji religijnej prasy.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Halina Pukocz, śp. Rufin Skowron, śp. Irena Wojciech,
śp. Wojciech Brysz, śp. Elżbieta Kopel, śp. Jan Adamek, śp. Jan Budzik

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu