Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na ogrzewanie kościoła i Domu Katechetycznego. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie parafii.
 • O godzinie 16:00 zapraszamy na różaniec.
 • W związku z aktualną sytuacją jesteśmy zmuszeni przełożyć wtorkowe spotkanie w sprawie pielgrzymki na spokojniejszy czas. Równocześnie informujemy, że zgodnie z ustaleniami z ostatniego – czerwcowego – spotkania, podjęto już działania związane z rezerwacją lotów w przyszłe wakacje. Pielgrzymka do Fatimy jest planowana w terminie 11 – 17. sierpnia 2021.
 • W związku ze wrastającą liczba zakażeń ograniczamy nasze duszpasterstwo do pewnego minimum. W związku z tym nie będzie zaplanowanego na czwartek spotkania formacyjnego dla rodziców dzieci komunijnych.
 • W piątek 30 października przypadają urodziny ks. Łukasza Noconia. O godz. 18.00 będzie Msza św. w Jego intencji. Zapraszamy do modlitwy za solenizanta.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie zachęcamy do rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Zachęcamy zwłaszcza osoby starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę. Nie organizujemy także tradycyjnej procesji na nasze cmentarze. Przypisane na ten dzień modlitewne stacje na cmentarzu odprawimy podczas nabożeństwa różańcowego w kościele o godz. 16:00
 • Zalecki za zmarłych można umieszczać do skarbony w głównym przedsionku kościoła. Za naszych drogich zmarłych będziemy odmawiać różaniec w pierwszym tygodniu listopada. 
 • Przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy o obowiązku rezerwacji grobów po upływie 20 lat od ostatniego pochówku bądź ostatniej rezerwacji. W gablotce można zapoznać się z wykazem grobów, dla których nie przedłużono rezerwacji, a termin minął w roku 2019 lub wcześniej.
 • W najbliższym tygodniu będziemy przyjmować intencje dziękczynne, zwłaszcza na Msze niedzielne na rok 2021.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
 • W całym kraju wprowadzone zostały nowe narzędzia do walki z koronawirusem. Zgodnie z wytycznymi w uroczystościach religijnych może uczestniczyć 1 osoba na 7m2; w odległości co najmniej 1,5 m od siebie - w naszym kościele są to 93 osoby. Prosimy zatem o zajmowanie wyznaczonych miejsc.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Franciszek Załoga, śp. Gertruda Olszewska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu