Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

 • Serdeczne Bóg zapłać za złożony dziś dar materialny na misje. Ofiara przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i Domu Katechetycznego.
 • Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach. Zapraszamy na coroczny kiermasz z pamiątkami z Peru i Ziemi Świętej. Po Mszy świętych do nabycia także papieskie kremówki. „Tysiąc kremówek na setne urodziny świętego Jana Pawła II”. Kremówki będą zapakowane w plastikowe pojemniki po 2 lub 4 sztuki z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Całkowity dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie małego Maćka Cieślika.
 • Dziś także odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania o godz. 18:00 w kościele. Ze względu na ograniczenia uczestników spotkań prosimy by na spotkaniu był obecny tylko jeden z rodziców.
 • W dniu dzisiejszym 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Wspierajmy naszą modlitwą wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 • Pragniemy poinformować że ze względu na najnowsze wytyczne Rządu, planowany kurs lektorski zostaje przeniesiony na bardziej bezpieczny termin.
 • O godzinie 16:00 zamiast tradycyjnych Nieszporów zapraszamy na różaniec.
 • W przyszłą sobotę odwiedzimy naszych chorych i wiekiem osłabionych parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci. Nauki dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 19:00 w salkach katechetycznych.
 • 27 października we wtorek odbędzie się spotkanie w sprawie pielgrzymki do Fatimy po Mszy św. wieczornej o godz. 18:45 w kościele.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
 • Do nabycia jest kalendarz parafialny na rok 2021. Kalendarz jest dostępny w zakrystii, w kancelarii jaki i na kiermaszu misyjnym. W kalendarzu w polach konkretnych dat znajdziemy informacje o tym, co szczególnego dzieje się w parafii. Umieściliśmy tam ważniejsze wydarzenia modlitewno–duszpasterskie.
 • Z wielką radością pragniemy poinformować Parafian, że pozyskaliśmy możliwość przekazywania 1% podatku dochodowego na potrzeby parafii za pośrednictwem Fundacji Pracowniczej PRO-EKO w Łaziskach Górnych. O szczegółach będziemy informowali w późniejszym czasie.
 • Od soboty, 17 października w całym kraju wprowadzone zostały nowe narzędzia do walki z koronawirusem. Zgodnie z wytycznymi w uroczystościach religijnych może uczestniczyć 1 osoba na 4m2; prosimy zatem o zachowanie dystansu między osobami w kościele.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Irena Wejman, śp. Andrzej Ogórek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu