Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dziś przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. To okazja do wdzięczności za miejsce naszej modlitwy, jak i za wspólnotę parafii, którą tworzymy. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na rok 2021. Ofiara za kalendarz jest dobrowolna, a dochód ze sprzedaży stanowi cegiełkę na remont naszego kościoła.
 • Serdeczne Bóg zapłać za złożony dziś dar materialny, który ma charakter inwestycyjny – w całości przeznaczony na remont naszego kościoła oraz za zbierany przed kościołem dar materialny na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Ofiara przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na misje.
 • O godzinie 16:00 zamiast tradycyjnych Nieszporów zapraszamy na różaniec. Dziś chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich dobrodziejach kościoła parafialnego.
 • Misyjną wspólnotę Betania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:30 do salki Ligi Misyjnej.
 • We wtorek będziemy wspominać kolejne objawienie fatimskie. W związku z tym zapraszamy o godz. 17:15 na różaniec fatimski, po różańcu Msza św. i procesja wokół kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece.
 • W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, podczas której chcemy pamiętać o nauczycielach, wychowawcach i całych społecznościach naszych szkół i przedszkoli.
 • Spotkanie członków i sympatyków Klubu Inteligencji Katolickiej w najbliższy czwartek o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym.
 • W piątek – przypada III piątek miesiąca. W związku z trwającym remontem kościoła i pracami, które trwają do godz. 16:00 zachęcamy do modlitwy indywidualnej we wspólnotach rodzinnych.
 • W piątek przypada także Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska, zapraszamy w tym dniu na Eucharystię.
 • W sobotę o godz. 11:00 Msza św. dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II – zapraszają „Białe Misie”.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zapraszamy zatem na coroczny kiermasz z pamiątkami z Peru i Ziemi Świętej. Po Mszach świętych będą do nabycia także papieskie kremówki. „Tysiąc kremówek na setne urodziny świętego Jana Pawła II”. Kremówki będą zapakowane w plastikowe pojemniki po 2 lub 4 sztuki z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Całkowity dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie małego Maćka Cieślika.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odprawimy Mszę św. w intencji małżonków obchodzących w IV kwartale tego roku swoje jubileusze i okrągłe rocznice małżeńskie. Zainteresowanych małżonków prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w godzinach urzędowania.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się także spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania o godz. 18:00 w kościele.
 • Pragniemy już dziś zaprosić na niezwykłą inicjatywę - kurs lektorski! Serdecznie zapraszamy wszystkich czytających, ale i tych, którzy chcą użyczyć swojego głosu samemu Bogu. Taki kurs to idealna szansa dla każdego, aby mógł prawidłowo artykułować, rozumieć i przeżywać słowo Boże. Pierwsze spotkanie 19 października 19:00 w Domu Katechetycznym.
 • Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii, a w szczególny sposób służbie kościelnej, liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom komunijnym, orkiestrze Elektrowni, chórowi „Echo” oraz wiernym tak licznie przybyłym na tę uroczystość.
 • Jeszcze tylko jutro można oddać zbędny sprzęt elektroniczny na placu probostwa obok garaży do godz. 12:00.
 • (Informacja dotycząca koncertu zespołu Logos przedstawiona w tygodniku parafialnym jest już nieaktualna.) Według najnowszych ustaleń, ze względu na nowe obostrzenia wydane przez Ministerstwo Zdrowia, koncert charytatywny dla Maćka Cieślika, planowany na 17 października, zostaje przeniesiony do przestrzeni internetowej i odbędzie się w formie on-line w sobotę o godz. 18:00. Chcemy włączyć się do zbiórkitakże przez zakup cegiełek, które dostępne są w Miejskim Domu Kultury oraz w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Marek Ptaszek, śp. Stefania Kopacz, śp. Wojciech Otocki,

śp. Jan Harupa, śp. Edeltrauda Sitko, śp. Irena Michalczyk

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu