Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową. Wszystkim Parafianom i drogim Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Dziękujemy prof. Stanisławowi za wygłoszone do nas słowo Boże.
 • O godzinie 16:00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory z udziałem chóru „Echo”. Jak co roku młodzież naszej parafii zaprasza do nabycia róż odpustowych.
 • Serdeczne Bóg zapłać za złożony dziś odpustowy dar materialny. Ofiara przyszłej niedzieli będzie miała charakter inwestycyjny przeznaczona na remont kościoła. Także w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik Jana Pawła II.
 • W dzisiejszą niedzielę przypada także dzień imienin papieża Franciszka. Wspierajmy Ojca Świętego naszą modlitwą.
 • Z racji rozpoczętych nabożeństw różańcowych zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w akcji „podaruj różę Maryi”. Jedna róża odpowiada dziesięciu uczniom z danej szkoły, będącym na wieczornej modlitwie różańcowej. Zwyciężą ci, których bukiet pod koniec października okaże się największy.
 • W poniedziałek o godz. 17:15 odprawimy na cmentarzu nabożeństwo różańcowe za ++ duszpasterzy i wiernych naszej parafii. Rozpoczniemy w kościele i przejdziemy w procesji na cmentarz. O godz. 18:00 Msza święta także w tej intencji.
 • Akcja Katolicka serdecznie zaprasza swoich członków i sympatyków na spotkanie w Domu Katechetycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 • W środę przypada wspomnienie Patronki naszej parafii Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym ku Jej czci o godz. 17:15.
 • Do środy można się zapisać na wyjazd Żywego Różańca do katowickiej Katedry w ramach wielkiego Jubileuszu Żywego Różańca.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. To okazja do wdzięczności za miejsce naszej modlitwy jak i za wspólnotę parafii, którą tworzymy. W tym dniu będzie możliwość nabycia kalendarza parafialnego na rok 2021. Dochód ze sprzedaży stanowi cegiełkę na remont kościoła.
 • Także w przyszłą niedzielę Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza do Kaplicy Świętego Brata Alberta na Bradzie o godz. 15:00. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie Różaniec, Msza św. oraz spotkanie modlitewno – formacyjne.
 • Jak co roku nasza parafia włącza się w akcję misyjną prowadzoną przez siostry Pallotynki, które posługują w Kamerunie, Rwandzie, Kongu i Tanzanii. Akcja ta pozwala na oczyszczenie naszych domów z elektrośmieci. Od piątku 9 października do poniedziałku 12 października będziemy mogli oddać zbędny sprzęt na placu probostwa obok garaży w godz. od 8:00 do 12:00.
 • Zespół LOGOS zaprasza na koncert charytatywny dla Maćka Cieślika w sobotę 17 października na godz. 16:00 do Domu Kultury w Łaziskach Górnych. Bilety – cegiełki do nabycia w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Melania Kopańska, śp. Bartłomiej Sidełko, śp. Elfryda Gimlik

śp. Mieczysław Ważny, śp. Mieczysław Bugajski

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Menu