Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożony dziś dar materialny, który wesprze bieżące wydatki parafii.
 • Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 16:00.
 • Do wtorku Różaniec prowadzi Róża 45.
 • We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy do Domu Katechetycznego na Katechezę dla dorosłych. Jest to ostatnie spotkanie z cyklu części Mszy świętej: Obrzędy komunii i zakończenia.
 • W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17:15, w sobotę o godz. 16:15, a w niedzielę o godz. 16:00. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki. Zapraszamy także do włączenia się w modlitwę poszczególne grupy i wspólnoty. Szczegółowa lista dostępna jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 • Z racji rozpoczynających się nabożeństw różańcowych zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w akcji „podaruj różę Maryi”, w ramach której uczniowie naszych szkół będą tworzyć dla Matki Bożej bukiety kwiatów. Jedna róża odpowiada dziesięciu uczniom z danej szkoły, będącym na wieczornej modlitwie różańcowej. Zwyciężą ci, których bukiet pod koniec października okaże się największy.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe: w czwartek i piątek po Mszy porannej, w sobotę różaniec o 6:30, a po Mszy rozważanie kolejnej tajemnicy różańca świętego. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Wszystkie dzieci zapraszamy do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 17:00.
 • W I piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 18:00 podczas której pobłogosławimy wszystkim różańce, zwłaszcza dzieciom pierwszokomunijnym. Również w tym dniu przeżywamy Światową Dziecięco-Eucharystyczną godzinę świętą. Dlatego zapraszamy dzieci do modlitwy już o godz. 17:00. Modlitwę poprowadzi Liga Misyjna.
 • W piątek o godz. 19:00 kandydaci do bierzmowania, którzy złożyli deklarację, zostaną rozesłani do formacji w grupach. Dla bierzmowanych 17 września tego roku będzie to Eucharystia dziękczynna za dar sakramentu bierzmowania. Po Mszy otrzymają oni świadectwa bierzmowania.
 • W sobotę w naszym kościele swój Dzień Skupienia przeżywają ministranci naszego dekanatu. Polecamy ich modlitwie parafian.
 • 29 września w święto św. Michała Archanioła i 1 października w święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • W przyszłą niedzielę w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Suma odpustowa z procesją dookoła kościoła o godz. 11:30. Uroczyste nieszpory o godz. 16:00. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości wszystkich parafian, dzieci w strojach komunijnych oraz poczty sztandarowe. W sumę odpustową włączy się także Orkiestra Elektrowni Łaziska. Kazania odpustowe w tym roku wygłosi nasz parafianin ks. prof. Stanisław Cieślak – jezuita. Tradycyjnie przy wyjściu z kościoła u młodzieży oazowej będą do nabycia róże odpustowe.
 • Parafialny odpust pragniemy świętować już dnia poprzedniego wieczorem. Zapraszamy na sobotni wieczór z teatrem Cordis z Jastrzębia. O godz. 18:15 w kościele parafialnym przedstawiane muzyczno-taneczne Stella Maris – historia Maryi opowiedziana na nowo tańcem. Historia pełna miłości, piękna, pokory, oddania i matczynego bólu. Zapraszamy do licznego przybycia na to taneczne widowisko.
 • Na pierwsze powakacyjne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio zapraszamy do Kaplicy na Bradzie dnia 30 września tj. środa. Od godz. 16:00 modlitwy, a o 17:00 Msza św.
 • Wyjazd Żywego Różańca do katowickiej Katedry w ramach wielkiego Jubileuszu Żywego Różańca planowany jest w dniu 10 października. Zapisy w kancelarii.
 • W dniach od 05 – 08 października narzeczonych zapraszamy na nauki przedmałżeńskie w Domu Katechetycznym o godz. 19:00. Dzień skupienia w niedzielę 11 października o godz. 13:00 w naszym kościele.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
 • Pragniemy poinformować parafian, że kończy swoją działalność sklepik przy cmentarzu „Znicz”, który prowadziła pani Adela Borowiec. To 25 lat pracy dla naszej lokalnej społeczności. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w dniu odpustu parafialnego o godz. 11:30. Być może sklepik wznowi swoją działalność z nowym rokiem kalendarzowym.

 W minionym tygodniu odeszła do Pana:

śp. Janina Mierzwa

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Menu