Menu

WAŻNE

  

Komunikat Arcybiskupa Wiktora Skworca - odwołanie dyspensy i informacja o beatyfikacji Sł. B. ks. Jana Machy

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 8:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter inwestycyjny - w całości przeznaczona na remont naszego kościoła. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.
 • Zapraszamy dziś o godz. 16:00 na Nieszpory niedzielne.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 41., a od przyszłego Róża 44.
 • We wtorek przypada Święto Narodzenia NMP, w sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej – zapraszamy na Eucharystię.
 • Rodziców wraz z dziećmi z klasy IV B SP1 zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Uroczystością Komunii św. we wtorek o godz. 16:00 w kościele.
 • Wspólnotę Oazy Dorosłych zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 20:00. Rok formacyjny pragniemy rozpocząć Mszą św. w kościele. Zapraszamy także wszystkich chętnych.
 • Rodziców pragnących rozpocząć przygotowanie swoich dzieci do wczesnej Komunii zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18:45 do Domu Katechetycznego. Tematem spotkania będzie m. in. kwestia nowego terminu wczesnej Komunii w maju 2021 r.
 • Wszystkie grupy, wspólnoty i ruchy działające w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 18:00. Podczas Mszy św. nastąpi rozesłanie poszczególnych wspólnot na kolejny rok formacji z wręczeniem „świecy spotkania”. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Domu Katechetycznym. Zapraszamy wszystkich członków.
 • Rodziców kandydatów do bierzmowania i, jeśli to możliwe, świadków zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w kościele. Tematem spotkania będzie m.in. zbliżająca się uroczystość sakramentu bierzmowania.
 • Uczniowie klas VIII, którzy złożyli deklaracje przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania, rozpoczną formację od pierwszego piątku października. Osoby, które chciałyby jeszcze złożyć deklarację, mogą to uczynić w kancelarii parafialnej do końca września.
 • W przyszłą niedzielę wspominamy kolejne objawienie fatimskie. W tym dniu zapraszamy o godz. 20:30 na uroczyste nabożeństwo różańcowe, które zakończymy procesją wokół kościoła. Prosimy przynieść świece.
 • Dziękujemy parafianom za włączenie się w akcję pomocy Betlejem. Zamówiliśmy 108 intencji mszalnych na kwotę ponad 9 tys. złotych. Dziękując za pomoc dla Sanktuarium Bożego Narodzenia w Betlejem, Ojcowie Franciszkanie pragną odprawić Msze św. dziękczynne w intencji całej naszej parafii: w Grocie Narodzenia 7 października o godz. 8:30, a także w Domu św. Rodziny w Nazarecie. Terminy poszczególnych intencji zamówionych przez parafian są dostępne w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

śp. Aniela Trybus

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Menu