Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ten sam cel.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 40., a od przyszłego tygodnia Róża 43.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:
  • W poniedziałek przypada uroczystość św. Jacka, patrona naszej archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię i do modlitwy za Kościół na Górnym Śląsku.
  • Zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach dla małżeństw i rodzin o sakramencie małżeństwa w terminie od 9 do 11 października. Dom Rekolekcyjny w Brennej jest po generalnym remoncie i spełnia wszelkie wymogi sanitarne. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zapraszamy!
  • W związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju usilnie przypominamy wszystkim uczestnikom liturgii o obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Również prosimy o zakładanie maseczek w czasie załatwiania spraw w kancelarii parafialnej.
  • W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej z przedstawicielem firmy remontującej nasz kościół. Obecnie kończą się roboty tynkarskie w zakrystii i prezbiterium, zamówione są płytki do uzupełnienia posadzki w kościele. W najbliższym czasie firma planuje przystąpić do malowania ścian w prezbiterium i zakrystii oraz ułożenia płytek granitowych na podłodze w zakrystii. Wykonawca zaproponował farbę, która przeznaczona jest do tynków renowacyjnych, matowa, odporna na zmywanie i przepuszczająca parę wodną. W najbliższym czasie rozpocznie się także remont kaplicy św. Antoniego. Dziękujemy Radzie Ekonomicznej za czuwanie merytoryczne nad remontem, dziękujemy wszystkich ofiarodawcom wspierającym prace remontowe poprzez ofiary składane podczas kolekt inwestycyjnych jak i poprzez przelewy bankowe i spontaniczne gesty w kancelarii parafialnej. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość w tym nie łatwym czasie remontowo-budowlanym. Niech św. Józef – robotnik i rzemieślnik wspiera nasze wysiłki.
  • Pragniemy zapowiedzieć, że powakacyjny obchód chorych i wiekiem osłabionych parafian odbędzie się w sobotę 29 sierpnia. Chorych można już zgłaszać w kancelarii parafialnej. Prosimy by zgłosić także tych, którzy zwyczajowo wpisani są do odwiedzin na stałe.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

Życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa,
a korzystającym w sierpniu z wakacji lub urlopu owocnego wypoczynku! 😊

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Rita Waligóra–Duran, śp. Jerzy Koralewski

śp. Eleonora Myszor

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu