Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na remont naszego kościoła. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące funkcjonowanie parafii.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 39., a od przyszłego tygodnia Róża 40.
  • W czwartek wspominamy kolejne objawienie fatimskie. W tym dniu zapraszamy o godz. 18:00 na Eucharystię, a po niej nabożeństwo fatimskie, zakończone procesją wokół kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece.
  • W piątek przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego – patrona energetyków. Z tej okazji o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dyrekcji, pracowników, rencistów i emerytów Elektrowni Łaziska oraz wszystkich zmarłych z tego środowiska. Do modlitwy zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  • W sobotę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zgodnie z tradycją w czasie każdej z nich pobłogosławimy zioła i kwiaty przyniesione przez wiernych.
  • Za tydzień w niedzielę 16 sierpnia kobiety i dziewczęta nie stawią się osobiście u Matki Bożej na kalwaryjskim wzgórzu. Arcybiskup Wiktor zaprasza do duchowego uczestnictwa w tym spotkaniu. W związku z tym wszystkie kobiety, które zwyczajowo pielgrzymują do Piekar z parafii, zapraszamy na dodatkową Mszę w kobiecym gronie o godz. 19:00.
Menu