Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dziś przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu mamy możliwość zyskania odpustu zupełnego po wypełnieniu następujących warunków: wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”. Zachęcamy do skorzystania z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone już w sakramencie pokuty, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter inwestycyjny – w całości przeznaczona na remont naszego kościoła.
 • W liturgii tego tygodnia w czwartek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Jest to zarazem I czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego. Krótkie nabożeństwo odprawimy po Mszy św. porannej.
 • W tym tygodniu przypada także I piątek miesiąca. Zapraszamy do udziału w Eucharystii oraz w nabożeństwie po Mszy porannej.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 6. i 38., a od przyszłego tygodnia Róża 34.
 • Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Królowej Różańca Św. w środę o godz. 17:30. W naszych modlitwach, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na zdrowiu szczęśliwie wrócą do domu.
 • W środę 5 sierpnia swoje urodziny obchodzi ksiądz Proboszcz Grzegorz. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18:00. Do modlitwy zapraszamy wszystkich parafian.
 • Na bocznym ołtarzu jest wystawiona Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje abstynenckie postanowienia.
 • Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy oraz zakwaszenia organizmu. W ambulansie będzie można nabyć test kasetkowy na obecność przeciwciał oraz wykrycie infekcji koronawirusa. Badanie odbędzie się w ambulansie w środę 5. sierpnia o godz. 14:00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
 • Czas wakacji sprzyja refleksji i modlitwie. Zapraszamy do adoracji Chrystusa Pana w najświętszym sakramencie w ciszy w środę po Mszy wieczornej do godz. 20:00.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Ernest Mrzyk , śp. Helena Onderka,
śp. Czesława Kuśmierska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu