Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • W sobotę wspominaliśmy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpie-czeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego po każdej Mszy św. pobłogosławimy samochody i wszystkich kierowców. Wzorem lat ubiegłych jeden kapłan stanie w bramie wjazdowej na probostwo przy ul. Spokojnej, a drugi na placu kościelnym przed probostwem. Ofiarowany przy tej okazji dar pieniężny przekażemy polskim misjonarzom na zakup środków transportu.
  • Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące utrzymanie parafii, w przyszłą niedzielę ofiarę przekażemy na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 36, a od przyszłego tygodnia 37.
  • W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, który od lat jest miesiącem trzeźwości i abstynencji. Na ołtarzu bocznym św. Barbary zostanie wystawiona Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.
  • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec o godz. 6:30, a po Eucharystii na krótkie nabożeństwo.
  • W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu czyli przyjmą komunię świętą i będą wolni od jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  • Zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach dla małżeństw i rodzin o sakramencie małżeństwa w terminie od 9 do 11 października. Dom Rekolekcyjny w Brennej jest po generalnym remoncie i spełnia wszelkie wymogi sanitarne. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zapraszamy.
  • Czas wakacji i urlopów sprzyja trosce o nasz duchowy rozwój. Starajmy się znaleźć więcej chwil, by sięgnąć po katolicką prasę lub książkę. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii za przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Przypominamy, że w tym czasie zalecane jest przyjmowanie Komunii świętej na rękę. W taki sposób udzielamy Komunii w nawie głównej. Przyjmowanie Komunii św. w sposób dowolny czyli zasadniczo do ust odbywa się przy ołtarzach bocznych.
Menu