Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

  • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Śląskie Seminarium Duchowne.
  • Dziękujemy dzieciom komunijnym i ich rodzinom za złożony materialny dar ołtarza, który przeznaczamy na zakup nowych ornatów w kolorze zielonym.
  • O godz. 16:00 zapraszamy na Niedzielne Nieszpory. W miesiącu lipcu i sierpniu nabożeństwa popołudniowego w niedzielę nie będzie.
  • W poniedziałek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Módlmy się szczególnie za papieża Franciszka i arcybiskupa Wiktora.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy w tych dniach do modlitwy podczas Eucharystii i do uczestnictwa w okolicznościowych nabożeństwach: w czwartek i piątek po Mszach porannych. Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie miało następujący przebieg: 06:30 różaniec, 07:00 Msza św. a po Mszy św. nabożeństwo z rozważaniem kolejnej tajemnicy różańca.
  • W czasie wakacji w parafii będzie obecnych tylko 2 księży. Prosimy, by uwzględnić to, planując spowiedź sakramentalną, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca. Przypominamy, że w tygodniu spowiadamy 30 minut przed każdą Mszą św.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 33., a od przyszłego tygodnia Róża 6. i 38.
  • W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne dla kapłanów do odprawienia poza parafią w okresie wakacyjnym.
  • W czasie aktualnych prac remontowych pojawia się potrzeba codziennego mycia kościoła, przede wszystkim ławek i tymczasowego miejsca celebracji Mszy św. W związku z tym prosimy osoby chętne do zapisywania się do takiej posługi w zakrystii lub kancelarii. Chcielibyśmy stworzyć dwuosobowe zespoły, które po zakończonych pracach każdego dnia wspomogłyby w utrzymaniu czystości naszego kościoła.
  • Dziś swój staż duszpasterski kończy kleryk Grzegorz Margalski. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duszpasterskie, za posługę w naszej parafii. Życzymy niesłabnącego entuzjazmu w dążeniu ku kapłaństwu, realizacji wszystkich zamierzeń i planów. Życzymy, by codzienne życie było żywym głosem Ewangelii, żeby było wymownym świadectwem wiary w Boga oraz świadectwem miłości. Niech Najświętsza Maryja Panna – Królowa Różańca Świętego otacza miłością i opieką. Niech wyprasza u Syna wszelkie łaski i siły potrzebne w dalszym rozeznawaniu i w kontynuowaniu formacji i studiów teologicznych.

Na czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów życzymy opieki Opatrzności Bożej i wstawiennictwa Matki Bożej Dobrej Drogi!

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
śp. Krzysztof Pająk
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Menu