Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie również przeznaczona na cele parafialne.
 • Zapraszamy dziś na tradycyjne nieszpory z elementami nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego o godz. 16:00.
 • W związku z remontem naszego kościoła przypominamy, że Msze św. w tygodniu zostały przesunięte z godz. 08:15 na godz. 07:00. W związku z tym kancelaria parafialna w poniedziałki i czwartki będzie czynna od godz. 07:30 - bezpośrednio po Mszy św. porannej.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 32., a od przyszłego tygodnia Róża 33.
 • Do końca czerwca o godz. 17:15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa i modlitwę różańcową.
 • W środę będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona Łazisk. W związku z tym Burmistrz naszego miasta informuje, że ze względu na sytuację epidemii, w porozumieniu z proboszczami łaziskich parafii, podjęto decyzję o odwołaniu tradycyjnej Mszy plenerowej sprawowanej na Wierzysku. W tym dniu o godz. 17:30 planowana jest modlitwa w intencji mieszkańców Łazisk pod figurą św. Jana na Wierzysku, a następnie Msza św. o godz. 18:00 w kościele Niepokalanego Serca NMP w Łaziskach Dolnych.
 • Na kolejną Katechezę Dorosłych zapraszamy do Domu Katechetycznego w środę na godz. 19:00. Tematem będzie kolejna część Mszy św.: liturgia eucharystyczna.
 • W piątek na godz. 19:00 zapraszamy młodzież Ruchu Światło-Życie oraz przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. młodzieżową kończącą rok formacyjny.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odprawimy Mszę św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Św. oraz w intencji rocznych dzieci. Nauki przed chrztem w piątek o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym.
 • Pragniemy poinformować, że w terminie od 9 do 11 października (od piątku do niedzieli) nasza parafia organizuje w Brennej rekolekcje dla małżeństw na temat sakramentu małżeństwa. Zapisy i wszelkie szczegóły w kancelarii w godzinach urzędowania.
 • Powoli dobiega końca praktyka duszpasterska kleryka Grzegorza. Naszą wdzięczność za czas Jego posługi wyrazimy za tydzień podczas Mszy niedzielnych, polecając Bożej Opatrzności dalszą Jego drogę życia i rozeznawanie kapłańskiego powołania.
 • Łukaszowi gratulujemy kolejnego stopnia naukowego rozwoju – magistra prawa kanonicznego. Życzymy, by nie ustawał na tej drodze formacji intelektualnej. Wypraszajmy dla ks. Łukasza dar mądrości na kolejne lata pracy i posługi w Łaziskach i Sądzie Metropolitarnym.
 • W związku z pojawiającymi się nowymi zakażeniami, mając na uwadze zdrowie i życie wiernych oraz duszpasterzy, ks. Arcybiskup Wiktor zwraca się do wszystkich z serdecznym apelem o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Aktualnie chodzi o zasłanianie ust i nosa. Wskazanie to obowiązuje wszystkich uczestników liturgii z wyjątkiem celebransów. Nadal usilnie zaleca się wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę. W związku z przypadkami zachorowań duchownych na COVID-19 i nałożeniem na nich kwarantanny, w razie nakazu okresowego zamknięcia parafialnego kościoła, wiernym takiej parafii ks. Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Równocześnie zachęca, aby w miarę możliwości uczestniczyć we Mszy św. w kościołach parafii sąsiednich lub przeżywać Mszę św. dzięki transmisjom. Prośmy naszą patronkę o zachowanie naszej parafii od takiej sytuacji. Ks. Arcybiskup pisze, że w czasie zmagania się z zagrożeniami związanymi z trwającym stanem epidemicznym, szczególnego znaczenia w relacjach społecznych nabiera zasada solidarności, która konkretyzuje się poprzez budowanie wzajemnych więzi, gesty pomocy, przyjaźni i miłości społecznej. Wyjątkową formą solidarności jest modlitwa, przede wszystkim udział we Mszy świętej. Arcybiskup wszystkich serdecznie zachęca do wytrwałej modlitwy: Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny - zmiłuj się nad nami!
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

 W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Jerzy Gałuszka, śp. Marian Bąk

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niech Dobry Bóg otacza nas nieustannie swą miłością i swym błogosławieństwem,

niech zachowa w zdrowiu i bezpieczeństwie każdą i każdego z nas 😊

Menu