Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;

wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie parafii. W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na ten sam cel. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Przed kościołem po Mszy św. można wspomóc materialnie Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 • Zachęcamy wiernych do adwentowych zadań i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Postanowień, która jest wyłożona na bocznym ołtarzu św. Barbary.
 • Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza do dolnej salki domu katechetycznego na kiermasz adwentowo-świąteczny. Są do nabycia opłatki, świece Caritas, ozdoby świąteczne, książki, kartki świąteczne oraz drobne upominki.
 • Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16:00.
 • W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 28., od przyszłego tygodnia Róża 32.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci na Msze św. roratnie: w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 06:30, a w środy i piątki o 18:00. W poniedziałki, wtorki i czwartki w okresie adwentu nie ma Mszy św. o godz. 08:00.
 • Dorosłych zapraszamy na Mszę roratnią w sobotę o godz. 08:00.
 • Tak jak w latach ubiegłych w naszym kościele przy ołtarzu Męki Pańskiej wystawione jest duże czerwone serce. Zachęcamy gorąco dorosłych i dzieci, aby napełniali to serce przez drzwiczki różnego rodzaju darami (słodycze, maskotki, książki, przybory szkolne). Dary te będą losowane jako upominki podczas tegorocznych rorat. Niech ten adwentowy gest nauczy nas dawania i dzielenia się z innymi.
 • W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu wspólnota Dzieci Maryi obchodzi swoje święto patronalne. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona wyjątkowo w środę 7 grudnia o godz. 18:00. Natomiast w czwartek od godz.12:00 do 13:00 zapraszamy do kościoła na szczególną godzinę modlitwy tzw. Godzinę Łaski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Maryja w prywatnym objawieniu zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12:00 udać się do kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Oczywiście nie trzeba poświęcić na modlitwę całej godziny. Jednak im ofiarniej podarujemy czas Niepokalanej, tym szczodrzej Ona obsypie nas swoimi łaskami. Pamiętajmy, by powierzać Bogu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także módlmy się pokój na świecie.
 • W ramach Roku Żywego Różańca w parafii zapraszamy na kolejne spotkanie w sobotę po Mszy św. porannej członków Róży 14, 15 i 16.
 • Za tydzień będziemy przeżywać 3 Niedzielę Adwentu – Niedzielę radości. W tym dniu gościć będziemy ojca Bogdana Cofalika – misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Wygłosi do nas misyjne słowo i poprosi o wsparcie swojej posługi.
 • Zapraszamy parafian do włączenia się w akcję Paczuszka dla Maluszka. Prezenty prosimy zostawiać pod choinką przy bocznym ołtarzu, a w zamian zabrać z choinki bombkę.
 • Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny rodzin. W gablotce, na stronie internetowej parafii jak i na pierwszej stronie Tygodnika podajemy rozkład ulic do końca roku 2022 r. Odwiedziny realizujemy według podanego harmonogramu - jeśli nie wymieniono szczegółowej kolejności numerów to zasadniczo kolęda rozpoczyna się od początku ulicy, w blokach rozpoczynamy od pierwszej klatki.
 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Polecamy szczególnie artykuł o Zespole Carrantouhill – warto zaznajomić się z tymi muzykami, ponieważ będzie ich można usłyszeć na żywo podczas XXI Festynu Parafialnego w przyszłym roku. 
 • OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: Rada Rodziców, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 serdecznie zapraszają na kiermasz świąteczny w dniach 5-7 grudnia od godz. 7:30 do godz. 15:00. Na gości czekać będzie kawiarenka – domowe wypieki, kawa i herbata, zaś na kiermaszu do nabycia ciasteczka i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
śp. Krystian Kudla
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Menu