Menu

WAŻNE

 

Transmisje: 20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

 • Radujemy się dziś Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się o światło i moc Ducha Świętego dla naszej wspólnoty parafialnej, niech nas uzdalnia do mężnego wyznawania naszej wiary. Za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” można uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki. Myśląc o Duchu Świętym i Jego darach pragniemy poinformować, że sakrament bierzmowania dla naszej młodzieży planowany na wrzesień.
 • Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli włącznie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i do przyjmowania Komunii św. w nadchodzącym tygodniu. Spowiadamy w dwóch pierwszych konfesjonałach (od głównych drzwi wejściowych), które zabezpieczyliśmy dodatkową folią (w razie potrzeby istnieje możliwość przemycia tej folii płynem dezynfekującym przed spowiedzią).
 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby archidiecezji, kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 • Arcybiskup Wiktor w swoim najnowszym zarządzeniu daje możliwość gromadzenia się na nabożeństwach. W związku z tym zapraszamy na ostatnie. Wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu o tradycyjnych porach. W środę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Królowej Różańca Świętego. Prośby i podziękowania można składać do skarbony pod chórem lub przesyłać drogą internetową. Pragniemy kontynuować jeszcze nasz kapłański różaniec – codziennie o godz. 20:30. Od niedzieli zapraszamy do udziału w tej modlitwie w kościele także chętnych wiernych. Podtrzymujemy także transmisję tej modlitwy drogą internetową.
 • W związku ze zniesieniem ograniczeń liczebnych podczas Mszy św. zawieszamy transmisję Eucharystii w tygodniu. Na jakiś czas pozostawiamy jedynie transmisję Mszy wraz z nabożeństwem w środę o godz. 17:30. Pozostawimy także transmisję Mszy o 10:00 w niedzielę.
 • Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni z ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęca się do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z różnych transmisji oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.
 • Mimo kolejnego rozluźnienia ograniczeń trwamy jednak w sytuacji epidemii. Należy zatem zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa) oraz dezynfekcji powierzchni.
 • Za zgodą rodziców i z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych przywraca się posługę służby liturgicznej, lektorów, a także udzielanie Komunii św. w kościele przez nadzwyczajnych szafarzy. Nadal zaleca się wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę. W taki sposób udzielamy tej Komunii w nawie głównej. Kto jednak pragnie przyjąć Komunię do ust, będzie to możliwe jedynie przy bocznych ołtarzach.
 • Przez cały miesiąc czerwiec (za wyjątkiem środy) o godz. 17:15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy odmawiać litanię do Serca Pana Jezusa i modlitwę różańcową.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do korzystania z sakramentów świętych.
 • W przyszłą sobotę odbędzie się lednickie spotkanie młodych pod hasłem "Cały Twój", które z powodu stanu epidemicznego będziemy przeżywać on-line. Zapraszamy więc wszystkich młodych do naszego kościoła na Lednicę w Łaziskach. O godz. 18:00 rozpoczniemy tańcami lednickimi na placu kościelnym, o 20:00 Msza święta. Zakończenie ok godz. 22:00. Będziemy łączyć się z oficjalną transmisją. Osoby niepełnoletnie proszone są o przyniesienie pisemnej zgody rodzica na udział w tym spotkaniu.
 • W związku z odwołaniem marcowej pielgrzymki do Krakowa, prosimy, by zgłaszać się do kancelarii w godzinach urzędowania po zwrot pieniędzy. Godziny urzędowania kancelarii pozostają bez zmian.
 • Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku będzie ona miała jednak skromniejszy przebieg. Ze względu na ograniczenia liczby uczestników zebrań poza budynkiem kościelnym do 150 osób procesją przejdziemy jedynie dookoła kościoła po Mszy o godz. 8:30.
 • W kaplicy na Bradzie oficjalnie zakończył swoją posługę organista Pan Józef Krabes. Wyrażamy naszą wdzięczność za ofiarną pracę i poświęcenie, dziękujemy za troskę o śpiew i instrument organowy w kaplicy Brata Alberta. Pan Józef pełnił posługę organisty od czasu poświęcenia kaplicy w 1991 roku. W związku z tym ks. Arcybiskup przesłał swój list gratulacyjny, a także przyznał Panu Józefowi medal PRO CHRISTI REGNO w uznaniu szczególnych zasług w dziele budowania Królestwa Bożego w Archidiecezji Katowickiej. Dołączamy się do tych gratulacji i serdecznych podziękowań. Na dalsze lata życia wypraszamy obfite dary niebios.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

śp. Piotr Szlezak

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…