Drukuj

Ministranci to grupa w wspólnocie Kościoła, która na główny cel stawia służbę Bogu i drugiemu człowiekowi. A więc naszym zadaniem jest dbanie o piękno liturgii, asysta kapłanowi, pomaganie wiernym w uczestnictwie we Mszy Świętej oraz obrzędach i nabożeństwach. Pomagamy w przygotowaniach wszystkich świąt i uroczystości w parafii. Ministranci poprzez spełnianie swoich obowiązków, a także przez walkę z trudnościami związanych z nimi, zwalczają swoje wady oraz pracują nad charakterem. Ministranci poznają liturgię i żyją nią. Zdobywają nowe znajomości (nawet na całe życie) w pracy i zabawie.

zdj mini

Na zbiórkach rozmawiamy o służbie w tygodniu oraz w niedzielę, a także o sprawach bieżących. Odbywają się również zbiórki formacyjne, na których poszerzamy swoją wiedzę oraz zbliżamy się do Boga poprzez lepsze zrozumienie liturgii. Oprócz służby przy ołtarzu jeździmy razem na wyjazdy wakacyjne, wycieczki i rekolekcje. Spędzamy razem czas grając w piłkę nożną. Swoje patronalne święto obchodzimy 21 listopada we wspomnienie św. Tarsycjusza.

zdj mini 2

zdj mini 3

Kto może zostać ministrantem?:

Grupa gromadzi około 40 chłopaków od 1 klasy szkoły podstawowej aż do studentów.

Naszym opiekunem jest ks. Tomasz Antczak, a moderatorem Damian Opiła.

Wszystkich zainteresowanych chłopaków zapraszamy na zbiórki w każdą sobotę o godzinie 9:00 do domu katechetycznego (na pierwsze spotkanie najlepiej przyjść z rodzicem) lub zgłosić się bezpośrednio do księdza opiekuna.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE! ZAWSZE I WSZĘDZIE!