Menu

WAŻNE

 

 Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

Powoli kończy się etap remontu prezbiterium naszego kościoła. Pracownicy zdemontowali już rusztowania, a także niebieską płachtę, która zasłaniała całe prezbiterium. 🙂 Efekt jest imponujący. Prezentujemy pierwsze zdjęcie osłoniętego prezbiterium.

Kolejne prace remontowe przebiegają wokół posadzki. Kanał ciepłowniczy, biegnący w bocznej nawie kościoła poddawany jest czyszczeniu. Uzupełniana jest również posadzka wzdłuż ławek w nawie główniej.

 

Przedstawiamy fotorelację z kolejnych etapów remontu naszego kościoła. W galerii można zobaczyć postępy prac w prezbiterium, zakrystii głównej, zakrystii służby liturgicznej oraz kaplicy św. Antoniego.

Link do galerii: Remont kościoła - 24.08.-7.09.2020

Podczas gdy w prezbiterium trwają prace malarskie, remontowana jest także kaplica św. Antoniego jak również zakrystia ministrancka. Tym samym remont objął już wszystkie zaplanowane w tym etapie miejsca w naszym kościele. Trwajmy na modlitwie, prosząc za wstawiennictwem św. Józefa o bezpieczeństwo dla pracujących przy odnowieniu naszej świątyni! 🙏

Link do galerii: Remont w zakrystii ministranckiej

Kolejnym etapem remontu naszego kościoła są prace w kaplicy św. Antoniego. Renowacji zostały poddane 3 figury, które będą tam umieszczone. Dodatkowo w przygotowaniu jest drewniana kapliczka, gdzie swoje miejsce znajdzie figura Matki Bożej Fatimskiej.

Remont w kaplicy św. Antoniego - GALERIA

Prace remontowe widoczne są dziś na pierwszy rzut oka na placu kościelnym. Kończą się właśnie prace związane z doprowadzeniem do kościoła nowych kabli zasilających, a także przyłącza internetowego. Bardzo dziękujemy ministrantom oraz pracownikom firmy Elsim, którzy w ten upalny dzień chwycili za łopaty!

Menu