Menu

WAŻNE

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze,
także pod numerem telefonu: 500 231 727
i poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl.

 

W naszej parafii wspólnota franciszkańska powstała 25.12.1927 roku, jednak ze względu na okoliczności historyczne mogła się rozwijać dopiero po roku 1980, kiedy to ksiądz Prałat Konrad Szweda, tercjarz, wznowił jej działalność i przyjął nowych członków. 

Obecnie nasza wspólnota liczy 40-stu tercjarzy, w tym 10 sióstr chorych, z którymi utrzymujemy duchową łączność. W roku 2003 spotykaliśmy się co miesiąc w salce katechetycznej, zawsze w trzecią sobotę miesiąca. Wśród nas obecny był asystent duchowy, który formował naszą duchowość, mówił jak wprowadzać w czyn szczegółowo nakreślony kierunek franciszkańskiej drogi życia dla ludzi świeckich. Ponadto prowadziliśmy również adoracje, modlitwy różańcowe, drogę krzyżową, angażowaliśmy się w Zespole Charytatywnym, KIK-u, AK, Różańcu. 

Uczestniczyliśmy także w pielgrzymkach parafialnych, franciszkańskich rekolekcjach, w spotkaniach ogólnopolskich i regionalnych. Prenumerowaliśmy kwartalnik "Pokój i dobro", z którego właśnie czerpaliśmy wiedzę o duchowości chrześcijańskiej.

Menu