Menu

WAŻNE

 

Dzisiejsze transmisje:

07:40 Godzinki i Eucharystia       20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.

Dyspensa Metropolity Katowickiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego z dnia 12 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 25 marca br.

Praca kancelarii parafialnej zostaje zawieszona. W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727, poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

BIERZMOWANIE 2020

Informujemy, że sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony podczas Mszy św. 28 kwietnia 2020 roku o godzinie 18:00.

Osoby pragnące przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym roku proszone są, aby na najbliższą Mszę św. młodzieżową 6 marca przyniosły napisane przez siebie podanie do ks. Arcybiskupa Wiktora z prośbą o udzielenie sakramentu bierzmowania (szczegóły w zakładce "Wzór podania"). Przypominamy również, że osoby ochrzczone poza naszą parafią powinny dostarczyć świadectwo chrztu lub kopię pamiątki chrztu św. do swojego animatora bądź kancelarii parafialnej.

Trwa formacja kandydatów do przyjęcia tego sakramentu. 

  • obecność na niedzielnej i świątecznej Eucharystii - zaangażowanie przez przygotowanie posług na Mszy świętej
  • udział w Mszy św. młodzieżowej w każdy I piątek miesiąca o godz. 19:00, po Mszy św. konferencja i Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • comiesięczne spotkania w grupach formacyjnych
  • udział w dodatkowych spotkaniach formacyjnych i modlitewnych m.in. nabożeństwa różańcowe, nabożeństwo pokutne

BIERZMOWANIE 2021

Młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej i osoby starsze, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania w 2021 roku, proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii w celu odebrania deklaracji kandydata przed przystąpieniem do bierzmowania. Wypełnioną obustronnie deklarację należy zwrócić do kancelarii parafialnej, zakrystii lub bezpośrednio do ks. Doriana do 29 lutego 2020 roku w celu przyporządkowania do grup formacyjnych.