Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

Dziś na uroczystej Eucharystii o godz. 15:00 zebrała się wspólnota ministrantów z naszej parafii. Tradycyjnie to właśnie 21 listopada spotykają się, by za wstawiennictwem św. Tarsycjusza wypraszać potrzebne łaski na czas służby przy ołtarzu, ale i prosić o błogosławieństwo w codzienności. W dniu dzisiejszym 8 kandydatów, po okresie przygotowania, zostało włączonych do wspólnoty ministranckiej. Grupa ministrantów starszych powiększyła się o kolejnych trzech, którzy przyjęli alby - białe szaty, które mają symbolizować czystość duszy. Wyłoniono także Ministranta Roku 2020 - został nim Filip Sputowski. 💪🔥🙏
Przedstawiamy fotorelację ze Mszy urodzinowej w intencji ks. Doriana. W imieniu Solenizanta dziękujemy za modlitwę w Jego intencji i wszystkie życzenia!

Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskich rekolekcjach "ODDANIE33". II edycja tego wydarzenia będzie trwać od 29 listopada do 31 grudnia - a wszystko ONLINE.
Więcej szczegółów: https://oddanie33.pl
 
➡️"Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem - Jezusowi. Tę drogę duchową polecali i osobiście praktykowali wszyscy papieże XX wieku.
➡️Dlaczego to robimy? Ponieważ słowa Jezusa: "OTO MATKA TWOJA" to słowa dla każdej i każdego z nas! Chcemy odkryć niesamowitą bliskość, miłość i czułość Jezusa i Maryi. To doświadczenie potrafi przemienić całe życie!
➡️Te rekolekcje mają nas prowadzić do bliskości z Maryją i całkowitego oddania się Jezusowi przez Jej ręce."

Dziś obchodzimy wspomnienie św. Tarsycjusza, który jest patronem Służby Liturgicznej. Chcemy w tym dniu szczególnie pamiętać w modlitwie o naszych ministrantach. 🙏😇
Ministrantom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej - Królowej z Łazisk i szczególnego wstawiennictwa św. Tarsycjusza! Dziękujemy za wasze zaangażowanie w służbę przy ołtarzu. Bądźcie odważnymi świadkami Chrystusa i pamiętajcie - "TYLKO TWARDZIELE SŁUŻĄ W KOŚCIELE!" 🔥💪
Dziś swoje urodziny obchodzi ks. Dorian Figołuszka 🎉 Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18:00 - możliwa będzie również duchowa łączność za pośrednictwem transmisji internetowej.
Drogi Księże Dorianie! 😇🎁
W dniu urodzin chcemy wraz z Tobą dziękować Bogu za Twoje życie i powołanie. Życzymy, aby każdy dzień był okazją do doświadczania Bożej miłości i pokoju. Chrystus - kapłan i sługa - niech będzie zawsze Twoim wzorem i Przyjacielem. Duch Święty niech napełnia Twe serce nieustannym zapałem do działania, a Maryja otula swoim płaszczem!
W naszej Archidiecezji obchodzimy dziś Dzień Muzyki Liturgicznej. Dziękujmy dobremu Bogu za naszych organistów, chórzystów i psalmistów. Dziękujmy za wszystkich zatroskanych o muzyczne piękno liturgii. 🎶
Celem muzyki sakralnej jest "chwała Boża i uświęcenie wiernych" - muzyka sakralna może na nowo zbliżyć nas do Boga! Te słowa Papieża Benedykta XVI niech będą dla nas zachętą, by przez modlitwę śpiewem formować swoje serca <3 Chcemy z rozradowanymi sercami, łączyć nasze głosy w pieśniach na Bożą chwałę, krocząc drogą do świętości.
Zapraszamy do modlitwy za organistów i psalmistów naszej parafii podczas Eucharystii o godz. 10:00.

Przedstawiamy plan transmisji z naszego kościoła na najbliższy tydzień 📣📣📣 Na stronie parafialnej przygotowana została NOWA ZAKŁADKA - "Transmisja" - jest to miejsce, gdzie zamieszczane będą linki odsyłające do transmisji w konkretne dni.

„W niedzielę 15 listopada po raz czwarty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich zapoczątkowany przez papieża Franciszka. Słowo przygotowane na tegoroczną okoliczność skoncentrowane jest wokół polecenia z Księgi Mądrości Syracha - „wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7,32).”

Zachęcamy do zapoznania się z treścią komunikatu Metropolity Katowickiego wydanego przez Arcybiskupa Wiktora na tę okazję.

Link do treści komunikatu

Dzisiaj przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To dzień, by dziękować za naszą ojczyznę i za wszystkich, którzy o tę niepodległość walczyli. To szczególny dzień modlitwy za pokój w naszej ojczyźnie, abyśmy skupieni pod jedną flagą i godłem pozostali prawdziwą wspólnotą. Życzmy sobie szacunku dla każdego Polaka, zachowanie pokoju w naszych rodzinach.

Boże coś Polskę przez tak liczne wieki
Otaczał blaskiem potęgi i chwały.
Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
Od nieszczęść, które przygnębić ją miały.
Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną, pobłogosław Panie!

mszaOjczyzna2020

mszaOjczyzna20201

Menu