Menu

WAŻNE

  

Komunikat Arcybiskupa Wiktora Skworca - odwołanie dyspensy i informacja o beatyfikacji Sł. B. ks. Jana Machy

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 8:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

„[Małżeństwo] to nie jest gładka podróż, bez konfliktów, bo nie byłoby to ludzkie. Jest to  podróż wymagająca, czasami trudna, czasami konfliktowa, ale takie jest życie[…]! Małżeństwo jest symbolem życia, realnego życia, nie jest „fantastyką”! Jest sakramentem miłości Chrystusa i Kościoła, miłości, która w krzyżu znajduje swój sprawdzian i gwarancję.”.
Franciszek, 14.09.2014 r.

Kochani Małżonkowie! Ostatnie wyzwania dla Was nie oznaczają, że macie rezygnować z swoich małych, codziennych wyzwań. W tym przecież realizuje się Miłość! Dzięki i powodzenia!
ks. Łukasz

Wyzwania na VI Tydzień Wielkiego Postu

Powodzenia!

♥ WIELKI PONIEDZIAŁEK

PRZEMYŚL: Maria zaś wzięła funt szlachetnego, drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi stopy, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku.

DZIAŁAJ: Czasem nie warto czekać na ostatnią chwilę z porządkami. Udało się Wam już ogarnąć Wasz wieczernik?

♥ WIELKI WTOREK

PRZEMYŚL: Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, dokąd idziesz?»

DZIAŁAJ: Czasem może się wydawać, że stoimy na rozdrożu. Wtedy warto wracać do źródeł. Przypomnijcie sobie dzień, gdy się poznaliście.

♥ WIELKA ŚRODA

PRZEMYŚL: W pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali Go:  «Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali spożywanie Paschy?»

DZIAŁAJ: Jeśli macie taką możliwość, spróbujcie coś razem - rodzinnie - przygotować na stół wielkanocny.

♥ WIELKI CZWARTEK

PRZEMYŚL: W czasie wieczerzy Jezus rzekł do uczniów:  «Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem».

DZIAŁAJ: Eucharystia to dziękczynienie. Podziękujcie sobie za siebie nawzajem.

♥ WIELKI PIĄTEK

PRZEMYŚL: Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?»  Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem  i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie».

DZIAŁAJ: Ofiara Chrystusa to zbawienie. Stańcie w prawdzie: przeproście się za przykrości, niesnaski, niepotrzebne słowa.

♥ WIGILIA PASCHALNA

PRZEMYŚL: Anioł zaś przemówił do niewiast: «Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział».

DZIAŁAJ: Zapalony paschał oznacza Chrystusa wnoszącego światło w ciemność grzechu i śmierci. Zapalcie świecę. Pomódlcie się za siebie i swoją rodzinę.

♥ NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

PRZEMYŚL: Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu.  Ujrzał i uwierzył.

DZIAŁAJ: Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!  Zanim rozpoczniecie uroczyste śniadanie wielkanocne - pomódlcie się wspólnie. Niech nie zabraknie w Was dzisiaj radości paschalnej! :-)

Menu